Witamy na stronie Parafii

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Parafia została erygowana w dniu 21.11.2010 roku przez J.E. ks. bp Andrzeja F. Dziuba.
Mamy nadzieję iż strona ta przybliży wiernym życie i charakter naszej młodej wspólnoty, która tak
pięknie rozwija się na "Sójczym Wzgórzu" w Rawie Mazowieckiej.
Ufamy, że to Sójcze Wzgórze przy Waszej pomocy i współpracy stanie się
"Królewskim Wzgórzem".

Życzą sobie Tego
ks. Konrad i cała nasza młoda wspólnota.

Transmisja mszy

Zobacz transmisję z kościoła na żywo.

Celebracje

Harmonogram nabożeństw, mszy świętych i uroczystości.

Ogłoszenia duszpasterskie

Wszystkie ogłoszenia dotyczące życia kościoła.

Liceum Ogólnokształcące

Organ prowadzący szkołę - Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej

Aktualności

 • Kolędowanie w kaplicy

  W miniona niedzielę (14 stycznia 2018) mieliśmy zaszczyt gościć  w murach naszej kaplicy anielskie głosy. Dziecięce zespoły muzyczne z zaprzyjaźnionych szkół oraz przedszkoli zadbały o przywołanie świątecznej, kolędowej atmosfery swoimi występami. Anielskie - jednak jednocześnie mocne jak dzwon - głosy dzieci w niesamowity sposób przypomniały nam o tym, że święta nie przemijają wraz ze schowaniem świątecznych ozdób, a trwają i trwać powinny nieprzerwanie w sercu każdego z nas.
  Z całego serca dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim, którzy mieli swój wkład w przygotowanie występów dzieci. Dzieciom życzymy, by Matka Boża Fatimska oraz Święci Pastuszkowie czuwali nad ich ogromnymi talentami oraz bezpiecznie prowadziła przez życie. Kolędowanie napełnia miłością, dlatego z tego miejsca dziękujemy, że i my mogliśmy jeszcze raz ponownie napełnić nasze serca miłością Bożego Narodzenia, które nie trwa obok, a w nas.

  Pierwsi swój występ mieli mali artyści z przedszkola Niezapominajka, którzy wystąpili podczas Mszy św. o godzinie 9:00.
  [Best_Wordpress_Gallery id="28" gal_title="Kolędy Niezapominajka"]

  Podczas Mszy św. o godzinie 10:30 mieliśmy przyjemność gościć zespół muzyczny ze szkoły z Konopnicy.
  [Best_Wordpress_Gallery id="29" gal_title="Kolędy Konopnica"]

  Zwieńczeniem wspólnego kolędowania była Msza św. o godzinie 12:00, podczas której wystąpiła grupa muzyczna ze szkoły w Starej Wojskiej.
  [Best_Wordpress_Gallery id="30" gal_title="Kolędy Stara Wojska"]

  Read More
 • Spotkanie opłatkowe społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego

  W dniu 14 stycznia 2018 roku uczniowie oraz nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Świętego Jana Pawła II spotkała się na wspólnym kolędowaniu oraz opłatku noworocznym. To był szczególny dzień w życiu naszej młodej, nowopowstałej społeczności. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez bp. Wojciecha Osiala, który odpowiadając na nasze zaproszenie, zaszczycił nas swoją obecnością. W homilii usłyszeć można było bardzo ważne, kluczowe wręcz słowa nawiązujące do wartości, jakimi powinien żyć prawdziwy chrześcijanin - wartości miłości, dobroci, jedności. O tych wartościach w natłoku obowiązków często zapominamy, spychając je na drugi plan. A to własnie one i sam Bóg powinny nas prowadzić przez życie. Po Mszy świętej uczniowie liceum zaprezentowali jasełka obrazujące w nowoczesny sposób to, co miało miejsce ponad 2000 lat temu. Uroczyste przedstawienie zakończyła wspólna kolęda oraz tradycyjne łamanie opłatkiem. Dla przypieczętowania jedności tego szczególnego dnia, wszyscy udali się z kaplicy prosto do budynku szkoły, by przy ciepłym posiłku dalej celebrować rodzinną, świąteczną atmosferę. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji naszego małego święta oraz wszystkim przybyłym, za potężną dawkę rodzinnej miłości oraz życzliwości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją łowickiego Gościa [LINK] oraz do fotorelacji poniżej. [Best_Wordpress_Gallery id="27" gal_title="Opłatek liceum"]

  Read More
 • V Orszak Trzech Króli [MEDIA]


  V – jubileuszowy – Orszak Trzech Króli już za nami. Powoli udaje nam się ochłonąć po tej potężnej dawce miłości oraz pozytywnej energii. Wspólne świętowanie zbliża ludzi – jako wspólnota parafialna mamy głęboką nadzieje, ze nie tylko my tak czujemy.


  Świętowanie w Naszym małym, rawskim Betlejem odbiło się szerokim echem w mediach – tych bardziej i mniej lokalnych. Ślemy ogromne podziękowania do mediów obecnych razem z nami tego dnia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacjami:

  erawa.pl

  łowicki Gość.pl

  Radio Łódź

  UM Rawa Mazowiecka

   

  Read More
 • Wyjazd do Teatru im. Jaracza w Łodzi [ZAPISY]

  Serdecznie zapraszamy do zapisów na wyjazd na sztukę "Umrzeć z tęsknoty - najpiękniejsze piosenki żydowskie", która będzie miała miejsce 17 marca 2018 o godzinie 19:00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Cena biletu z przejazdem 55 zł.

   

  Zapisy do 21 stycznia 2018 w kancelarii parafialnej.

   
    Opis spektaklu (wg. http://www.teatr-jaracza.lodz.pl): "Zapraszamy do Teatru Jaracza na wyjątkowy, nastrojowy wieczór muzyczny. Pragniemy zabrać Państwa w podróż w uchodzący w niepamięć, a przecież piękny i bliski nam świat kultury żydowskiej, zaklęty w piosenkach w wykonaniu młodych i utalentowanych aktorów naszego Teatru. Aktorom akompaniuje zespół muzyczny pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy. Zapamiętane obrazy, radosne, nostalgiczne i melancholijne melodie i poetyckie teksty przypomną orientalną, niezmiennie fascynującą nas kulturę jednego z najbardziej niezwykłych narodów. Może wspólnie uda nam się przywołać magiczną atmosferę wielokulturowej Łodzi. "

  Read More
 • Wieczór w Teatrze Muzycznym

  Muzyka oraz szeroko pojęta kultura stanowi niezwykle ważny element w rozwoju życia duchowego. W dniu 7 stycznia 2018 grupa naszych parafian uczestniczyła w spektaklu "Step By Step - Koncert noworoczny" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W prezentowanym repertuarze znalazły się największe polskie przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz najsłynniejsze amerykańskie przeboje musicalowe. Utwory zaprezentowali artyści znani m.in. z cieszącego się ogromnym powodzeniem spektaklu "Les Misérables": Justyna Kopiszka, Emilia Klimczak, Kasia Łaska, Paweł Erdman, Kamil Dominiak i Michał Mielczarek. Nieśmiertelne hity Ludmiły Jakubczak, Skaldów, Kasi Sobczyk, Danuty Rinn czy Andrzeja Rosiewicza w mistrzowski sposób tanecznym krokiem wprowadziły nas wszystkich w czas karnawału oraz nowe zadania, które stawia przed nami rok 2018. Wszystkim gorąco polecamy repertuar łódzkiego Teatru Muzycznego, z pewnością wrócimy tam jeszcze nie raz!   [Best_Wordpress_Gallery id="26" gal_title="Koncert noworoczny"]

  Read More
 • V Orszak Trzech Króli – PODZIĘKOWANIA

  Za nami już V ORSZAK TRZECH KRÓLI


  Składamy serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękuję:


  • Księdzu Biskupowi Wojciechowi Osialowi wraz z kapłanami i siostrami,


  • Komitetowi organizacyjnemu: Irenie Wiśniewskiej, Zofii Adamczyk, Urszuli Czarneckiej, Urszuli i Robertowi Fedorowicz


  • Jarosławowi Cichockiemu, Damianowi Gała, Sławomirowi Sypuła


  • Burmistrzowi Miasta Rawa Mazowiecka z podległymi jednostkami


  • Wójtowi Gminy Rawa Mazowiecka


  • Straży Miejskiej


  • Policji


  • Ochotniczej Straży Pożarnej z Konopnicy


  • Michałowi Wieczorkowi


  • Zespołom śpiewającym: scholi parafialnej oraz zespołowi dzieci i młodzieży  z Głuchowa


  • Rawskim Skautom Europy


  • Piekarni Wojtpol z Michowic, Mleczarni z Głuchowa i indywidualnym sponsorom


  • Mirosławowi Kowalskiemu za dar Trzech Króli


  • Dziękuję dyrektorom wraz ze społecznościami szkół podstawowych z Miasta Rawa Mazowiecka, Konopnicy i naszego "Rawskiego Katolika"


  • Dziękujemy lokalnym mediom


  • Wszystkim, którzy z nami świętowali


  WSZYSTKIM - ZA WSZYSTKO - WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ.

  Read More