Categories Z życia parafii

Błogosławiony Ks. Jerzy Popiełuszko wstawiaj się za naszą Ojczyzną

Od 28 lutego, aż do listopada, przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przy kościele na Żoliborzu będzie odmawiana modlitwa o uwolnienie od nienawiści i lęku. To wydarzenie zainauguruje obchody 40. rocznicy śmierci kapłana. Do włączenia się w tę modlitwę zaproszone są wszystkie parafie, wspólnoty religijne oraz indywidualni wierni z Polski i z zagranicy.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. dołącza do tej modlitwy za naszą Ojczyznę. W kaplicy adoracji (Kaplica Dusz Czyśćcowych) codziennie po Koronce o 15:00 będzie odmawiana modlitwa o uwolnienie od nienawiści i lęku a do osobistej lub wspólnotowej refleksji będą udostępniane przez 37 kolejnych tygodni fragmenty rozważań wypowiedzi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Modlitwę tę rozpoczniemy tak jak w sanktuarium bł ks. Jerzego w Warszawie dzisiaj tj. 28 lutego, w rocznicę odprawienia przez ks. Jerzego Popiełuszkę pierwszej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Przez 37 tygodni – tyle ile lat żył ks. Jerzy Popiełuszko – codziennie, aż do listopada, kiedy przypada rocznica jego pogrzebu, będziemy odmawiać specjalną modlitwa o wolność od lęku i nienawiści. Każdy też jest zaproszony, aby w dogodnym dla siebie czasie już indywidualnie odmówić modlitwę i rozważyć teksty męczennika sprawy Polskiej.

Wróć do strony głównej