Categories Ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21/02/2021

  • Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej kaplicy w piątki o godz. 17:30 i 20:15 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:00.
  • Kazania pasyjne podczas tegorocznych Gorzkich Żali wygłosi ksiądz Jarosław Tomaszewski misjonarz z Urugwaju. Serdecznie zapraszamy.
  • Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.
  • Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  • W przyszłą sobotę rozpoczęcie kursy przedmałżeńskiego o godz. 18:45. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.
  • W imieniu Sebastiana i jego rodziców składamy serdeczne podziękowanie za zebrane ofiary w wysokości 1980 zł. W dniu dzisiejszym zbiórka została odwołana ze względu na zebraną wystarczającą ilość pieniędzy.
  • W zeszłym tygodniu zebraliśmy na leczenie dla Antosi Dąbrowskiej 3867 zł i 20 euro. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność i życzliwość serca. Dziękujemy za zaangażowanie i upieczone ciasto na ten cel przez nasze parafianki.

Odeszli do domu Pana…

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś/P siostrę Maksymiliane Wojnar, która była współinicjatorką założenia naszego Katolickiego Liceum i z naszej parafii Ś/P Tadeusza Liberę z bl. Kazimierza wielkiego 20 oraz Ś/P Zbigniewa Oderskiego z Kazimierza Wielkiego 13.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

Wróć do strony głównej