Categories Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13/XII/2020

  • Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie na nowennie do Dzieciątka Jezus będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  • W środę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia w dzień powszedni po godzinkach a przed mszą św. w niedziele po mszy św. o godz. 9:00.
  • Zapraszamy, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6:45, godzinki o godz. 6:20.
  • W zakrystii możemy nabyć jeszcze opłatki na stół wigilijny.
  • Do środy możemy jeszcze złożyć paczkę z żywności i paczuszkę dla maluszka. Dziękujemy tym wszystkim, którzy okazali dar serca dla drugiego człowieka w taki sposób dzieląc się miłością.
  • Dnia 18.12 trzeci piątek miesiąca nabożeństwo do Św. Michała po mszy św. wieczornej.
  • Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie przed mszą św. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu.
  • Po konsultacjach z wiernymi proboszczowie rawskich parafii podjęli wspólną decyzje, dotyczącą przebiegu tegorocznej kolędy. Będzie ona zorganizowana w dwojaki sposób. Wskazani w ogłoszeniach: wioski, ulice i bloki parafianie będą zapraszani na Msze św. sprawowane wieczorem o godz. 18:00 w ich intencji. Na początku Mszy św. na koniec mszy św. otrzymają specjalne błogosławieństwo kolędowe oraz będą mogły pobrać obrazki i wodę święconą, którą po powrocie pokropią swój dom modląc się razem w rodzinie o Bożą opiekę w Nowym Roku. Jednocześnie jeśli któraś z rodzin zgłosi wcześniej zaproszenie do odwiedzenia domu to w podany w ogłoszeniach dzień odwiedzimy dane mieszkanie z bardzo krótką wizytą duszpasterską. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę na funkcjonowanie parafii – budowę kościoła. Dziękujemy Wszystkim, którzy , zechcą z nami się modlić w tym trudny dla nas czasie.

Odeszli do domu Pana…

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności:

Ś/P Teresę Dembek z Jana Sobieskiego 127;

Ś/P Jana Bednarskiego z bl;. Kazimierza Wielkiego 25,

Ś/P Danutę Kaźmierczak z bl. Jana Sobieskiego 6, której pogrzeb odbędzie się w dniu 16 grudnia o godz. 12:00.

Polecamy Ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wróć do strony głównej