Categories Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12/03/2023

-/ W dniu dzisiejszym podczas mszy św. o godz. 10:00 w parafii NPNMP o godz. będzie sprawowana msza święta w intencji dziękczynnej za osobę św. Jana Pawła II. Odprawią ją wszyscy proboszczowie parafii rawskich. Po mszy zostanie odprawiona modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Chcemy w ten sposób podziękować Panu Bogu za dar tak wspaniałego człowieka i świętego a także wyrazić to, że nie akceptujemy medialnej nagonki na postać Papieża Polaka.

-/ Jutro wspominamy 10 rocznicę wyboru papieża Franciszka pamiętajmy w modlitwie za Jego pontyfikat.

-/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30 i 19:30, gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00.

-/ W najbliższy piątek Zastęp Świętego Michała Archanioła zaprasza na wspólne czuwanie po mszy św. wieczornej.

-/  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień modlitw o ochronę życia: pt. „Troska o życie od poczęcia – Wychowaniem do Pokoju”.

 

OŚWIADCZENIE

konferencji księży dziekanów diecezji łowickiej

pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Andrzeja F. Dziuby,

Łowicz, 9 marca 2023 r.

Księża dziekani wraz z biskupem diecezjalnym w kontekście prowadzonej w ostatnim czasie kampanii medialnej, której celem jest umniejszenie osoby i dzieła, jakie pozostawił Polsce i całemu światu św. Jan Paweł II, wyrażają wdzięczność Ojcu Świętemu za utworzenie diecezji, niezapomnianą pielgrzymkę do Łowicza, świadectwo wiary i pełne ojcowskiej troski słowa wypowiedziane na łowickich błoniach.

Gremium dziekańskie mając w pamięci pontyfikat papieża Polaka pragnie podkreślić wartość Jego nauczania dla Kościoła powszechnego i naszej ojczyzny oraz wielką rolę, jaką św. Jan Paweł II odegrał w uwolnieniu się Polski spod jarzma komunizmu, tym samym otwierając drogę do upragnionej wolności.

Z wdzięcznością przyjęto Oświadczenie Przewodniczącego KEP z dnia 09 marca br. dotyczące osoby kard. Karola Wojtyły, oświadczenia różnych organizacji, osób wierzących i ludzi dobrej woli, którzy nie godzą się na deptanie autorytetu i dorobku, jaki pozostawił po sobie św. Jan Paweł II.

W czasie trwającego Wielkiego Postu ze smutkiem przywołujemy słowa Chrystusa z Ewangelii św. Marka: „tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony” (Mk 6,4). Zebrani na konferencji uznali za moralny obowiązek przypomnienie bogatego nauczania i świadectwa pięknego życia, jakie pozostawił nam i następnym pokoleniom nasz Wielki Rodak.

Wróć do strony głównej