Categories Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 III 2019

W środę odbyło się spotkanie w Kurii Łowicki dotyczące projektu naszej świątyni.
Po wspólnej debacie i projekt został zaakceptowany i skierowany do dalszych prac.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30 i 20:15 i na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00.

W dniu jutrzejszym obchodzimy Uroczystość Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. Jest do dzień duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.

W dowód wdzięczności za obecność ks. Tomasza Kancelarczyka na Orszaku Trzech Króli prezesa Małych Stópek dniu jutrzejszym w naszej parafii podejmujemy duchową adopcję pod hasłem „Adoptuj Życie”. Celem tego przedsięwzięcia jest codzienna modlitwa: dziesiątek różańca i i modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka przez 9 miesięcy. Każdego dnia podczas mszy świętej porannej będziemy odmawiać modlitwy w tej intencji. Osoby, które pragną podjąć się tej duchowej adopcji prosimy o wpisanie się do księgi duchowej adopcji, która jest w zakrystii. Osoba, która podejmuje się codziennie odmówić modlitwy otrzymuje figurkę dziecka z 10 tygodnia i stópki. Można też poprać na telefon aplikacje pod nazwą Adoptuj życie.

Z Inicjatywy księdza Biskupa Ordynariusza podczas całego roku każda parafia przez jeden dzień modli się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji. Najbliższy piątek jest dniem poświęcony naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w tej intencji.

Zapraszamy do składania w zakrystii produktów spożywczych na paczkę wielkanocną dla kombatanta. Lista produktów na stronie parafii i w gablocie.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 11-13 kwietnia. Zapraszamy do planowania czasu.

Wyjazd od teatru w sobotę o godz. 16:30.

Ksiądz Piotr zaprasza na pielgrzymkę do Chełma, Zamościa, Roztocza. Więcej informacji u ks. Piotra i w gablocie.

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności Ś/P Andrzeja Partysa z bloku Kazimierza Wielkiego 23.

Wróć do strony głównej