Categories Z życia parafii

Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego (29.04)

Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego główne obchody, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego.

Także w obecnym roku w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zaniesiemy dziękczynną modlitwę za naszych współbraci w kapłaństwie, którzy ponieśli śmierć i dali świadectwo wierności Chrystusowi w tylu miejscach zagłady i kaźni podczas ostatniej wojny światowej. Mszy św. w dniu 29 kwietnia 2021 r. o godz. 12.00 w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski ze Siedlec.

Z racji trwającej pandemii zachęcamy do szczególnej duchowej łączności w tym dniu wszystkich kapłanów i włączenia się w modlitwę za pośrednictwem diecezjalnej telewizji internetowej „Dom Józefa” (www.domjozefa.tv)

+ Damian Bryl

Biskup Kaliski

Wróć do strony głównej