Categories Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02/04/2023

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po każdej mszy zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Msza Święta rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 19:00 Podczas tej Mszy Świętej zostaną umyte nogi przedstawicielom parafii. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:30. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja prowadzona przez grupy św. Michała Archanioła w godz. 20:45 21:45.

3. Chorzy którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania proszeni są o kontakt w zakrystii. Chorych odwiedzimy w Wielki Piątek od godz. 8:00.

4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 Serdecznie zapraszamy do adoracji. W godzinie śmierci tj. o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

5. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ochotniczą Straż Pożarną z Konopnicy i Harcerzy zapraszamy do warty przy Bożym Grobie. Adoracja do godz. 23:00. Adoracja przez I wspólnotę Koła Różańca świętego w godz. 20:45 21:45. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły.

6. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Adoracja prowadzona przez II Wspólnotę różańcową w godz. 14:00-15:00.

7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9:00 do 13:00 natomiast na wioskach od godz. 9:00. Wioski w kolejności: Julianów; Żydomice, Konopnica. W tym dniu można zabrać wodę święcona do naszych domów.

8. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed i po mszy św. dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili w Wielki Piątek od godz. 22:00 do 23:00 oraz w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.

9. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 20:00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków i niesienie poduszek.

10. W niedziele Zmartwychwstanie Pańskiego msze św. w godz. 7:00; 9:00; 10:30(Koronka do Miłosierdzia Bożego); 12:00.

11. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

12. Po mszy świętej młodzież naszego Katolika kwestuje na leczenie dla Agnieszki.

13. Dziś o godz. 21 spotkanie modlitewne przy Pomniku św. Jana Pawła II w rocznicę odejścia do Domu Ojca.

Odszedł do Domu Pana…

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Ś/P Włodzimierz Mielczarek z Jana Sobieskiego 8 Wieczny odpoczynek…

 

Wróć do strony głównej