Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 października 2016

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w dzień powszedni o godz. 17:15 w niedzielę 16:15.

2. W pierwszy czwartek miesiąca szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie.

3. W pierwszy piątek od godz. 7:45 udamy się do chorych z Komunią św. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo wstawiennicze ku czci św. Michała Archanioła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00.

4. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, składamy najlepsze życzenia naszym wspólnotom różańcowym by trwały wiernie w podjętym zobowiązaniu. W tym dniu w sposób szczególny zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17:15. Serdecznie zapraszamy aby na naszych wioskach powstały Koła Różańcowe.

5. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą z zbierać ofiary do specjalnych skarbonek.

6. Zarząd Rawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, iż trwają zapisy na nowy rok akademicki 2016/2017. Inauguracja nowego roku 3 października 2016 r. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury. Czeka nas miła niespodzianka. Wstęp wolny.

7. Związek dużych rodzin 3+ oraz poradnia psychologiczno pedagogiczna zapraszają na otwarte wykłady dla rodziców i nauczycieli. Głównymi prelegentami będą. Ks. dr Marek Dziewiecki i Paweł Woliński. Więcej informacji na stronie i w gablocie.

8. Klub Miła 4 oraz Fundacja im. dr. Edwarda Otto zapraszają na „Ekumeniczny dialog o dziedzictwie i przyszłości chrześcijaństwa w Polsce”, który odbędzie się w najbliższy piątek 7 października o godz. 19.00 w siedzibie Fundacji i Klubu, przy ul. Miłej 4 w Rawie Mazowieckiej. Specjalnymi gośćmi, którzy w dialogu wezmą udział będą Halina Radacz, diakon Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, duszpasterz parafii luterańskich w Żyrardowie i Rawie Mazowieckiej oraz o. dr Adam Strojny, członek Instytutu Zakonnego Chemin Neuf. Więcej informacji w gablocie
i na stronie.

9. Dyrektor SPZOZ wraz ze Starostą Rawskim zaprasza na BIAŁĄ SOBOTĘ do Przychodni przy ulicy Niepodległości 8 w Rawie Mazowieckiej w dniu 08.10.2016 roku w godzinach od 8.00 do 12.00. Będzie możliwość poznania nowej kadry medycznej Przychodni, uzyskania konsultacji specjalistycznych oraz wykonania rozszerzonych badań diagnostycznych.

10. Zbliża się czas Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu serdecznie zapraszamy do tego wyjątkowego spotkania z Naszą Matką. Niech nie zabraknie nas kiedy do Nas Przybędzie. Zapraszamy do dekorowania naszych domów emblematami które możemy zakupić przed kaplicą. Serdecznie prosimy o wzięcie ulotek z programem misji i nawiedzenia.

11. Naszą wdzięcznością za dar nawiedzenia będzie przyjęcie obrazu Matki Bożej pod dach swojego domu. Uroczyste przejęcie Obrazu odbędzie się na zakończenie nawiedzenia w dniu 19 X o godz. 15:00. Nawiedzenie rozpocznie się od Żydomic i domków Jana Sobieskiego.

12. W zakrystii i przed kaplicą zapraszamy do nabycia świece Caritas na groby naszych bliskich. Minimalna ofiara 3 zł.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
• 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

1

paź 18

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30/09/2018

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30/09/20181. Dziś gościmy o. Tomasza dziękujemy za wygłoszoną homilię o tematyce misyjnej i życzymy wielu łask w sposób szczególny w powrocie do zdrowia


2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz.17:15 w dzień powszedni a w niedzielę o 16:15


3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.


4. W jutrzejszy wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18;00; pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych od godz. 7:45. Spowiedź  od  godz. 17:00. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej. Apel godz. 21:00. Pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo ku czci M B Fatimskiej  o godz. 20:00.


6. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa o godz. 17:15.


7. Świece Caritas na groby naszych bliskich do nabycia w kancelarii lub u ministrantów przed kaplicą w cenie 3zł. minimum.


8. W zeszłym tygodniu odeszli do wieczności Ś/P Barbara Pachnicka z ul. Jana Sobieskiego 2A, której pogrzeb odbędzie się juto o godz. 14:00 i Ś/P Mieczysław Gruchała z bl Kazimierza Wielkiego 19, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.


9. Zapraszamy na koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara, który odbędzie się w Warszawie na hali Torwar w dniu 9 grudnia o godz. 19:30 koszt biletu 139 zł.. Zapisy w zakrystii do 14 października.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

· 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.


· 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.


· 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

25

maj 18

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27/05/2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27/05/2018


1.  Zapraszamy na biały tydzień dzieci wraz z rodzicami o godz. 17:30


2.  Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30 a dziś o 16:30.


3.  Dziś w ramach obchodów DNI RAWY MAZOWIECKIEJ na kiermaszu książek (teren przyzamkowy) w godzinach 9-15 jest dostępna książka o życiu i wierze ludności afrykańskiej przetłumaczona przez ojca Tomasza pasjonistę z rawskiego klasztoru. Okładkę zaprojektował mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Tytuł książki SŁUCHAJĄCY KOŚCIÓŁ.


4.  W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 17:00. Uwaga zmieniona została zmieniona godzina mszy i procesji od tego roku o godz. 9:00 a nie jak do tej pory o godz. 9:30.  Zgromadzimy się w naszej kaplicy parafialnej i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego osiedla, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.


5.  Z okazji Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek,  scholę Cantate Deo, służbę liturgiczną, wspólnoty parafialne
do niesienia feretronów, chorągwi – prosimy o wcześniejsze przygotowanie,  Ochotniczą Straż Pożarną z Konopnicy i jak co roku tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy.


6.  Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nieszpory eucharystyczne o godz. 17:30.


7.  Pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Do chorych udamy się o godz. 7:45. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej. Wystawienie zakończymy apelem o godz. 21:00.


8.  W piątek dzień dziecka modlimy się w intencji dzieci o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.


9.  W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi o godz. 20:00  adoracja prowadzona
po mszy wieczornej.


10.  W przyszłą sobotę odbędą sie uroczystości Komunii św.


11.  W najbliższą niedzielę odbędzie się w naszym mieście Koncert Muzyki Chrześcijańskiej – wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.


12.  Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary w minionym tygodniu:

– Dzieci rocznicowe 230 zł.

Z okazji nawiedzenia Matki Bożej w kopi Cudownego Obrazu

– bl. Jana Sobieskiego 14mieszkańcy złożyli ofiarę w wysokości 870zł. msza św. dziękczynna
w dniu 24/06/2018 o godz. 12:00

– bl. Kazimierza Wielkiego 22 mieszkańcy złożyli ofiarę 810zł. msza św. dziękczynna
w dniu 01/07/2018 o godz. 11:00.


ZAPOWIEDZI


Adama Grzegorz Bąbol kawaler par.  tutejszej i Małgorzata Świderek panna parafii św. Małgorzaty dziewicy
i męczennicy w Janisławicach


13.  W zeszłym tygodniu odszedł do wieczności Ś/P Eugeniusz Kowalczyk z bl. Kazimierza Wielkiego 25, którego pogrzeb odbędzie się w we wtorek o godz. 11:00 Polecamy
Go i naszych bliskich zmarłych  miłosierdziu Bożemu


14.  Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

25

maj 18

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20/05/2018

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20/05/ 2018


1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny.


2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek Święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.


3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


4. W sobotę  będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość pierwszej Komunii Świętej.


5. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W tym dniu zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej na diecezjalny dzień matki, który rozpocznie się o 8:45. Więcej informacji w gablocie.


6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.


7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w o godz. 17:30, a dziś o godz. 16:30 Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na  DNI RAWY MAZOWIECKIEJ KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH25-27 MAJA 2018 r. szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach informacyjnych


8. Miejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z  Edmundem Karwańskim – pochodzącym z Rawy Mazowieckiej aktorem, byłym dyrektorem Teatru Kwadrat Spotkanie odbędzie się w dniu 23 maja 2018 roku o godz:13.00 w sali widowiskowej i połączone będzie z promocją książki TEATRY MOJEGO ZADŁUGIEGO ŻYCIA.
ZAPOWIEDZI

Joanna Kowalczyk panna parafii tutejszej i Szymon Keina kawaler parafii Podniesienia Krzyża Świętego w Brzezinach


Rafał Andrzej Bruzio kawaler par. Wincentego Pallotiego w Łodzi i Małgorzata Latos panna parafii tutejszej


Adama Grzegorz Bąbol kawaler par.  tutejszej i Małgorzata Świderek panna parafii sw. Małgorzaty dziewicy i męczennicy w Janisławicach


v W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności Ś/P Tadeusza Rybaka, Jolantę Łazowską  bl Jana Sobieskiego 22 i Antoniego Szparagę z Kazimierza Wielkiego 23


 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

11

maj 18

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13/05/2018

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 maja 2018

 

1. Dziś po mszy św. wieczornej  spotkanie rodziców dzieci rocznicowych.

 

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 rocznica Komunii Święte. Spowiedź dzieci w sobotę od godz. 9:00.

 

3. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

4. W najbliższy piątek będziemy obchodzić 98 r. urodzin naszego papieża św. Jana p[Pawła II.  W tym dniu nasze Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II będzie przeżywało doniosłą uroczystość poświęcenia i naddania szkole sztandaru. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość, która się rozpocznie o godz. 14:00.

 

5. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 18:00 na czuwanie i Mszę Świętą.

 

6. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 

7. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe dziś 16:30 a w dzień powszedni o 17:30.

 

8. Rawskie Stowarzyszenia Szansa zaprasza na wyjazd do Częstochowy więcej informacji w gablocie.9. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszli Ś/p Wiktoria Jakubowska z bl. Kazimierza Wielkiego 25 Antoni Szparaga z bl. Kazimierza Wielkiego 23

 

ZAPOWIEDZI

Bartłomiej Kowalczyk kawaler par 10tyś Rycerzy Męczenników w Sadkowicach i Paulina Ewa Warulik panna parafii tutejszej

 

Rafał Andrzej Bruzio kawaler parafii św. Wincentego Pallottiego w Łodzi i Małgorzata Latos panna parafii tutejszej

 

Szymon Kejna kawaler parafii Podniesienia Krzyża Świętego w Brzezinach  i Joanna Kowalczyk panna parafii tutejszej

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

6

maj 18

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06/05/2018

VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  06/05/2018           


                                                                                                                              

1.  Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.


2.  We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Podczas mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę Księdza Biskupa Wojciecha.


3.  W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


4.  W przyszłą niedzielę będziemy przezywali 13 maja z tej okazji zapraszamy na godz. 21:00 na  I nabożeństwo fatimskie w tym roku.


5.  Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kaplicy dziś  o godz. 16:30 w dzień powszedni o godz. 17:30 na wsiach zapraszamy do nabożeństwa majowego przy kapliczkach.


6.  Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.


7.  Dziękujemy za dar  nawiedzenia Matki Bożej rodzinom z bloku Kazimierza Wielkiego 20. Msza  święta dziękczynna odbędzie się w dniu 27 maja  o godz. 12:00. Dziękujemy za złożone ofiary w wysokości 460zł.


8.  Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I rocznicy Komunii świętej w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17:00. Rocznica w dniu 20 maja o godz. 12:00.
ZAPOWIEDZI

Justyna Kowalczyk panna parafii św. Marcina w Wysokienicach i Paweł Piotr Rutkowski kawaler parafii tutejszej


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.

Ogłoszenia Archiwalne