Categories Ogłoszenia

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18/04/2022

1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt.
W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa.

2. Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w dekoracji kaplicy, jak również przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

3. Przyszła niedziela, przypadająca 24 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie godzina miłosierdzia Bożego, na którą zapraszamy o godz. 15:00. Dobrym przygotowaniem do tej niedziel jest nowenna do Miłosierdzia. Po mszy puszka na Caritas.

4. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkiej nocy nie ma postu.

5. W najbliższa sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli księdza misjonarza, który podzieli się swoją pracą misyjną. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na misje.

7. Składamy W przyszłą niedzielę o godz.8:00 w parafii NPNMP odbędzie się święcenie pokarmów dla społeczności z Ukrainy.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary z okazji palm wielkanocnych. Zebrano 1680. Ofiary zostały przeznaczone na leczenie Andzi.

Wróć do strony głównej