Categories Ogłoszenia

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19/02/2023

-/ Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

-/ Dnia 22 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00; 10:00; 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

-/ W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym
i narodowym.

-/ W środy Wielkiego Postu o godz. 17:15 zamiast różańca będzie odprawiana Koronka do Matki Bożej Bolesnej przez I wspólnotę różańcową.

-/ Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17:30 i przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 19:30.

-/ W sobotę o godz. 18:45 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.

-/ W przyszłą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.

Odeszli do Domu Pana…

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś/P Jadwigę Junkiel z bl. Jana Sobieskiego 6 i Aleksandra Tkaczyk z Konopnicy .

Wieczny odpoczynek…

 

Wróć do strony głównej