Categories Ogłoszenia

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29/05/2022

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.Trwany na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego serdecznie zapraszamy na modlitwę dziś o godz. 16:30 w dni powszednie o godz. 17:30.

3. We wtorek 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odprawimy ostatnie “Majowe” w tym roku.

4. W środę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej kaplicy nabożeństwo czerwcowe codziennie 20 minut przed mszą wieczorną.

5. W środę 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18:00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek o godz. 7:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– W pierwszy piątek do chorych udamy się od godz. 7:30. Spowiedź od godz. 17:30. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej. adoracja do godz. 21:00, którą zakończymy Apelem.

– I sobota Miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę o godz. 19:00.

7. W minioną sobotę w naszej parafii II grupa dzieci przystąpiła do sakramentu Eucharystii. Dziękujemy za złożony dar w wysokości: 2000 zł klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 4 i klasa III ze Szkoły Podstawowej w Kopnicy 1600zł. Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

9. Dziś puszka na KUL.

Odeszli do Domu Pana…

W zeszłym tygodniu odszyli do wieczności: Stanisława Korzycka z ul. Kazimierza Wielkiego 7; Czesław Popielski z bl. Jana Sobieskiego 16; Karol Kubiak z bl. Jana Sobieskiego 2; Zygmunt Łagida z bl. Jana Sobieskiego 4.

Polecamy ich miłosierdziu Bożemu.

 

Wróć do strony głównej