Categories Ogłoszenia

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19/06/2022

1. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie w dzień powszedni o godz. 17:30 natomiast w niedzielę o godz. 16:30.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, ostatnie Nieszpory i poświęcenie wianków. Msze Święte jak w dzień powszedni. Ojcowie pasjoniści zapraszają do siebie na Mszę Świętą i procesje.

3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa będziemy odprawiali o godz. 17:40 w niedziele o 16:40 od piątku włącznie.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Ze względu na uroczystość NSPJ w czwartek obchodzimy uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza dziękczynna za dar roku szkolnego i potrzebne łaski na wakacje
w najbliższą niedzielę o godz. 12:00.

9. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do wszystkich, którzy włączyli się bezinteresownie do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała. Niech ten dar będzie wynagrodzony Bożym Błogosławieństwem w codziennym życiu.

10. W przyszłą niedzielę Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa na Chrustach zapraszają na doroczny odpust połączony ze świętowaniem rodzinnym. Uroczystości rozpoczynają się o godz. 10:00.

 

Wróć do strony głównej