Categories Ogłoszenia

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2/07/2023

1/ Witamy w naszej wspólnocie nowego księdza wikariusza ks. Marcina Koralewskiego. Życzymy Mu aby czas w naszej parafii był owocny i napełniony opieką Matki Bożej Fatimskiej św. Pastuszków.

2/ Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

3/ Wakacyjny porządek Mszy Świętych w naszej parafii będzie następujący: dzień powszedni godz. 18;00; niedziela: 7:00; 9:00; 11:00; 16:00.

4/ W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.

5/ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne na mszy św.
o godz. 18:00. W piątek udamy się do chorych od godz. 7:30. Po mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Apel o godz. 20:00. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź przed mszą świętą.

6/ Zapraszamy do przynoszenia elektroodpadów i składania przy dzwonnicy. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zbiórka potrwa do 11 lipca.

ZAPOWIEDZI

– Rafał Dyśko z parafii św. Marcina w Wysokienicach Alona Jarmoluk z parafii tutejszej

– Przemysław Piotr Świątecki z parafii tutejszej Paulina Rawińska z parafii Świętej Trójcy Przenajświętszej w Rudka.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).

 

Wróć do strony głównej