Categories Ogłoszenia

XIX Niedziel Zwykła – ogłoszenia duszpasterskie 09/08/2020

  • W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • We wtorek wspomnienie św. Klary, duchowej siostry św. Franciszka z Asyżu.
  • W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy czcicieli MBF na nabożeństwo ku Jej czci o godz. 21.00.
  • W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu porządek mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 17:00 ślub. Podczas każdej mszy św. błogosławieństwo przyniesionych ziół i kwiatów.
  • Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza w dniu dzisiejszym na koncert w Parku Miejskim pt. Koncertowanie w altanie. Wystąpi Chór Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Rawie Mazowieckiej. Koncert o godz. 16.00. Organizatorzy proszą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.
  • Burmistrz Miasta Piotr Irla oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Grzegorz Klimczak zapraszają na pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koncert w wykonaniu znanego w naszym mieście duetu Anny i Romualda Spychalskich, który odbędzie się w MDK-u w dniu 16 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00. Koncert składać się będzie z dwóch części:

I – Patriotyczna – w 120. rocznicę Bitwy Warszawskiej II – Światowe przeboje we dwoje. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego ilość miejsc jest ograniczona. Bilety do nabycia w kasie.

II – Spotkanie autorskie o Błękitnej Armii , generale Halerze, Ignacym Paderewskim i innych bohaterach – film i koncert rawskiej orkiestry dętej odbędzie się w dniu 13 sierpnia o godz. 16:30 2 MDK. Wystawa potrwa do końca sierpnia. Serdecznie zaprasza Wojciech Grochowaslki – organizator. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

  • Samorządy Powiatu Rawskiego zapraszają na obchody 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. I Święta Wojska Polskiego. Szczegółowy program w gablocie.

Odeszli do domu Pana…

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności naszych parafian Ś/P Danutę Piekut i Kazimierza Gawota. Polecamy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

ZAPOWIEDZI

Adam Tomasz Machnicki z parafii tutejszej i Edyta Jasitczak z parafii w Tuszynie.

 

Wróć do strony głównej