Categories Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia duszpasterskie 08/08/2021

  • W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.
  • We wtorek święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W środę wspomnienie św. Klary, duchowej siostry św. Franciszka z Asyżu.
  • W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na nabożeństwo ku Jej czci o godz. 21.00.
  • W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej mszy św. błogosławieństwo przyniesionych ziół i kwiatów.
  • Miejski Dom Kultury zaprasza na wydarzenia w dniu dzisiejszym i za tydzień na wydarzenia kulturalne Więcej informacji w gablocie i na stronie parafii.
  • Za tydzień w niedzielę w “Dużym kościele” w Rawie Maz. o 19:00 będzie Koncert muzyki cerkiewnej – wystąpi Kameralny Chór Męski Chrześcijańskiej Akademii Katolickiej w Warszawie.
  • Samorządy Powiatu Rawskiego zapraszają na obchody 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego: godz. 9:00 odsłonięcie tablicy Dmowskiego przy budynku Urzędu Miasta godz.10:00 msza św. w intencji ojczyzny w „Dużym Kościele” godz. 11:00 przemarsz do parku miejskiego na koncert. Szczegółowy program w gablocie.
  • Burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na 700. urodziny miasta Rawa Mazowiecka. Na uroczystej sesji Rady Miasta tytuł Honorowego Obywatela Rawy odbierze wybitny historyk – profesor Mirosław Nagielski. Koncerty, gry i zabawy wypełnią weekendowe dni 14 i 15 sierpnia. Część artystyczno-rozrywkowa odbędzie się nad zalewem Tatar. Patriotyczne punkty programu, związane z obchodami święta Wojska Polskiego, 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz odsłonięcia tablicy Romana Dmowskiego zostały zaplanowane na niedzielę 15 sierpnia, w centrum Rawy. Szczegółowy program wydarzeń nadchodzącego weekendu znajduje się między innymi na stronie internetowej miasta www.rawamazowiecka.pl Chętni będą mogli przyjąć szczepionkę jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony w niedzielne popołudnie, w hali Tatar.

 

ZAPOWIEDZI

Cezary Kacper Bgatela par tut. i Katarzyna Ciupka par. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie

Kwiatkowski Tomasz par. św. Józefa w Łodzi i Skoneczna Paulina z par. tut.

Grzywna Piotr z par. tut. i Woszczyk Kamila z par. św. Antoniego Padewskiego w Babsku

Odeszli do domu Pana

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności naszych parafian Ś/P Krystynę Kacprzak z Kazimierza Wielkiego 9 i Aleksandra Klepackiego z Jana Sobieskiego 16. Polecamy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Wróć do strony głównej