Categories Ogłoszenia

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23/08/2020

  • Serdecznie zapraszamy na 1 Zlot Rawskich Klasyków, który odbędzie się w dniu dzisiejszym od godz. 15:00 na ulicy Tatar.
  • W środę przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00.
  • Mieszkańcy Żydomic zapraszają na mszę świętą odpustową do kaplicy w dniu 26 sierpnia o godz. 18:00. po mszy świętej słodki upominek.
  • Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 do parku miejskiego na koncert z cyklu “Koncertowanie w Altanie”, podczas którego wystąpi Nieformalna Grupa Muzyczna BLUESTONES z repertuarem Zespołu Brekout.
  • W tym roku mija 80 lat od męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie w Sachsenhausen ks. Wacława Zienkowskiego (+5 sierpnia 1940 r.), który był proboszczem i dziekanem rawskim. Ten zasłużony dla całej rawskiej społeczności kapłan mógł być uwolnionym, ale poszedł jako Dobry pasterz z aresztowanymi parafianami na śmierć. Rozpoczęto ostatnio modlitwy o Jego beatyfikacje. Jej tekst znajduje się na przygotowanych obrazkach. Zachęcam do pobrania tych obrazków i odmawiania modlitwy. Parafia „Dużego kościoła” w Rawie Maz. szuka także świadectw o życiu tego kapłana oraz pamiątek z nim związanych.

ZAPOWIEDZI

Kamil Piotr Wolański z parafii tutejszej i Marta Anna Malicka z parafii NPNMP w Rawie Mazowieckiej

Tomasz Rokicki z parafii św. Józefa Oblubieńca z Jeżowa i Anna Szymaniak z parafii tutejszej

W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy Ś/P Urszulę Kurzawę, Ją i naszych zmarłych polecamy miłosierdziu bożemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

 

Wróć do strony głównej