Categories Ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA W ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02/10/2022

1/ Trwa miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz.17:15 w dzień powszedni a w niedzielę o 16:15.

2/ Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych i modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

3/ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18;00 w tym dniu ks. Paweł odwiedzi chorych od godz. 10:00.

4/ Pierwszy piątek miesiąca ks. Konrad uda się do chorych od godz. 7:45. Spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej.
Apel godz. 20:00.

5/ 7 października wspominamy Matkę Bożą Różańcową. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa o godz. 17:15. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy w modlitwie dziękczynnej za nasze wspólnoty różańcowe.

6/ U ministrantów i w zakrystii możemy nabyć kartki wspominkowe za naszych zmarłych.

Odeszła do Domu Pana

W zeszłym tygodniu odeszła do wieczności Ś/P Elżbieta Ambroży z bl. Kazimierza Wielkiego. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

· 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

· 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

 

Wróć do strony głównej