Categories Ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA W ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30/09/ 2019

Dziś przeżywamy Światowy dzień migranta i uchodźcy. Polecamy modlitwie tych którzy nie mają swojej ojczyzny i poszukują lepszego życia.

We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz.17:15 w dzień powszedni a w niedzielę o 16:15.

Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

W środę w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną
do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18;00; pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych od godz. 7:45. Spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej. Apel godz. 21:00. Pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo ku czci M B Fatimskiej o godz. 20:00.

„W związku ze zmianą opłat za odbiór odpadów komunalnych, Wójt Gminy Rawa Mazowiecka prosi o składanie nowych deklaracji w terminie do dnia 14 października 2019 roku. W deklaracji należy podać liczbę osób zamieszkujących nieruchomość oraz sposób zbierania odpadów: selektywny lub zmieszany. Druki deklaracji dostępne są w Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka, na stronie internetowej Gminy oraz u Sołtysów.”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Wróć do strony głównej