Categories Ogłoszenia

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13/10/2019

1. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka-Piotr Irla, Prezes Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Wojciech Grochowalski oraz Dyrektor MDKu Grzegorz Klimczak zapraszają 17 października 2019r. o godz:18.00 na koncert zatytułowany FRYDERYKOWI CHOPINOWI w 170. ROCZNICĘ ŚMIERCI. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie. Więcej informacji w gablocie.

2. Zapraszamy na modlitwę różańcową – w dzień powszedni o godz. 17:15, w niedzielę o 16.15.

3. W naszej diecezji obchodzimy dziś uroczystość bł. o. Honorata Koźmińskiego. Był Polskim kapucynem, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

4. Dziś z racji 13 dnia października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, o godz. 21:00. Tym samym dziś różaniec o 16.15 odbędzie się podczas nabożeństwa Fatimskiego.

5. Dziś po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie dla dzieci i rodziców komunijnych. A w środę o 17. 00 zapraszamy na poświęcenie różańca.

6. Obchodzimy dziś 19 Dzień Papieski. Z tej racji, prowadzona jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera uzdolnioną ubogą młodzież. Zbiórkę prowadzi młodzież z naszego “Katolika” i Szkoły Podstawowej nr 4.

7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę misyjną, pamiętajmy o misjonarzach pracujących na całym świecie w naszych modlitwach. Możemy również wesprzeć ich ofiarami, które będą zbierane po każdej mszy św. do puszek.

8. Ofiary w dniu dzisiejszym składaliśmy na tacę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złotówkę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14. X Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego
• 15. X św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła, hiszpańskiej karmelitanki, mistyczki i reformatorki zakonu karmelitów
• 16. X wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, fundatorki wielu kościołów, opiekunki osób chorych i ubogich. 41 rocznica wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową.
• 17. X wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
• 18. X święto św. Łukasza Ewangelisty, autora trzeciej Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich. Patrona m.in. lekarzy chirurgów, malarzy, rzeźbiarzy, grafików.

Wróć do strony głównej