Categories Ogłoszenia

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15/10/2023

  1. / Dziś obchodzimy „Niedzielę Papieską” po mszy zapraszamy do złożenia ofiary na ubogą młodzież, która pragnie się uczyć. Dziękujemy młodzieży z naszego „Katolika” i Szkoły Podstawowej nr 4 za zbieranie kwest młodzi dla młodych. Bóg zapłać.

2./ W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze

3. / W dniu wczorajszym odbyło się ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z tej okazji dziękuję wszystkim, którzy z nami spotykali się na modlitwie w sposób szczególny tym którzy prowadzili różanie i rozważania, wspólnotom różańcowym, służbie liturgicznej panom noszącym figurę i Marii rybak za dekorowanie figury kwitami na każdą procesję. Niech Pani z Fatimy i św. pastuszkowie wypraszają potrzebne łaski.

4. / Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszej kaplicy o godz. 17:15 a w niedziele 15:15 gromadzimy
się na nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam.

5. / W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. / W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W tym dniu taca na misje.

7. / W przyszłą niedzielę społeczność „Katolika Rawskiego”, będzie przeżywała Dzień Patrona ślubowanie klas I. Serdecznie zapraszamy na msze św. o godz. 16:00. Młodzieży życzymy wielu łask i darów Ducha Świętego w zdobywaniu nauki. Po mszy św. młodzież wystawi inscenizację o św. Janie Pawle II. Serdecznie zapraszamy.

8. / Przyjmujemy na wypominki – naszą pamięć i modlitwę za zmarłych. U ministrantów i w zakrystii można nabyć karteczki by wypisać zmarłych i przynieść do kancelarii wypełnione według zaleceń na kartce.

9. / Kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie 7 zł.

10. / W dniach 6-10 listopada rozpocznie się grodzenie działki pod budowę kościoła. Bardzo proszę o pomoc do prac ogrodzeniowych. Potrzebujemy na każdy dzień około 6 mężczyzn. Serdecznie zapraszam do pomocy. Zapisy na każdy dzień w zakrystii.

ZAPOWIEDZI

Grzegorz Trzciński kawaler parafii tutejszej Karolina Kuba parafia tutejsza.

 

 

Wróć do strony głównej