Categories Ogłoszenia

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05/11/2023

1./ Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą dziś o godz. 15:30 a w dzień powszedni o godz.17:30 modlimy się też za zmarłych w naszej kaplicy na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

2. / W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.

3. / W sobotę w naszej diecezji przeżywamy Uroczystość Patronki Diecezji św. Wiktorii. Msze święte o godz. 7:00; 9:00 i 16:00.

4./ W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 9:00. Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w „Dużym Kościele” o godz. 10:30. Szczegółowy program w gablocie i na stronie parafii.

5. / Burmistrz Miasta Piotr Irla oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Grzegorz Klimczak zapraszają na Koncert śpiewającej rodziny Kaczmarków. Koncert odbędzie się w dniu 11 listopada 2023 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej MDKu. Bilety można nabyć w kasie lub przez Internet.

6. / Wyjątkowo w tym tygodniu Zastęp św. Michała Archanioła zaprasza na czuwanie w piątek po wieczornej mszy św.

7. / Kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie 7 zł.

8. / Jutro o godz. 7:30 rozpoczynamy grodzenie działki pod budowę kościoła serdecznie zapraszam do pomocy osoby zapisane i nie zapisane.

9./ W przyszłą niedzielę po mszach św. będziemy mogli wesprzeć operację córki Pana Szymona Kowalczyka – organisty z „Dużego Kościoła”. Operacja odbędzie się w Belgii a jej koszt to ponad sto tysięcy złotych. Zapraszamy do wsparcia. Więcej informacji poniżej.

 

 

Zbiórka na pomoc dla Kaliny

Kiedy 26 sierpnia tego roku przyszła na świat Kalina, wiedzieliśmy, że prze organizuje Nasze życie na całego. Nie myśleliśmy, że aż tak. Na początku października udaliśmy się do Centrum Zdrowia Dziecka na kompleksowe badania. Nic nie wskazywało na to, że otrzymamy informację która sprowadzi Nas na ziemię.

Po badaniu dna oka lekarz stwierdził u Kaliny zaćmę obuoczną oraz małoocze. Konieczna operacja w trybie natychmiastowym. Termin wyznaczono nam na 11 grudnia w Centrum Zdrowia Dziecka. W międzyczasie uruchomiliśmy wszystkie z możliwych kontaktów aby przyśpieszyć termin operacji. Pomocną dłoń skierował do Nas Pan Piotr Krupa, prezes Fundacji „Zobacz mnie” i zaoferował pomoc. Po kilku dniach mięliśmy już 3 miejsca, w których lekarze podjęliby się operacji usunięcia zaćmy. Odpowiedziała też Pani Profesor ze szpitala w Antwerpii w Belgii, że wykona operacje oraz wszczepi soczewkę, aby Kalina mogła „wystartować” jak zdrowe dziecko. (Wszystkie szpitale, w Polsce również, oferowały tylko usunięcie zaćmy a co za tym idzie, do momentu aż oko przestanie „rosnąć”, codzienne zakładanie i wyjmowanie soczewki i okulary korekcyjne). Udało się przyspieszyć termin operacji i 13 listopada jedziemy do Belgii aby 15-tego Kalina mogła mieć operacje. Do tej pory zrobiliśmy wszystko co mogliśmy i na co Nam pozwoliły fundusze. Nie posiadamy zaplecza finansowego aby móc pokryć koszty wyjazdu do Belgii, operacji i późniejszej rehabilitacji wzroku/oczu Kalinki. Jesteśmy wdzięczni za każdy najmniejszy gest dobroci, za wsparcie, za życzliwość w tych trudnych dla każdego czasach. W imieniu swoim, Asi oraz Kaliny – Dziękuje.

Wróć do strony głównej