Categories Ogłoszenia

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14/11/2021

  • Dzisiaj katolicy obchodzą Światowy Dzień Ubogich.
  • Dziś Koncert Muzyki Patriotyczno-Sakralnej o godz. 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Wystąpi Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.
  • W tym tygodniu w dniach 19-21 XI będziemy przeżywać 40-sto godzinne nabożeństwo i nasze doroczne rekolekcje parafialne (tu przeczytasz szczegółowy program). Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego czasu w duchu modlitwy. Rekolekcje poprowadzi o. Jan Bednarz – paulin z Łęczeszyc. Ze względu na rekolekcje w najbliższą sobotę, która jest dniem spowiedzi nie ma mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 są w zamian są o godz. 9:00; 11:00 i 17:00. W tym dniu zbierane ofiary przeznaczone są dla ojca rekolekcjonisty. Koronka do miłosierdzia bożego w piątek i sobotę o godz. 15:00. Adoracja prowadzona w piątek i sobotę według programu w gablocie i na stronie parafii. W czasie rekolekcji wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej porannej do mszy świętej wieczornej. W najbliższy piątek nie ma adoracji po mszy wieczornej. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w ciągu dnia.
  • Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie nasz odpust parafialny i jedenasta rocznica erygowania parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 wszystkie wspólnoty parafialne, bielanki, OSP z Konopnicy. Uroczystą mszą z procesją zakończymy nasze rekolekcje.
  • Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie trzydzieści minut przed mszą świętą z wyjątkiem rekolekcji.
  • Wyjazd do teatru w środę o godz. 17:00 obok Krzyża. Pamiętajmy aby zabrać ze sobą paszporty covidowe. Koszt za autobus 30 zł,
  • W przyszłym tygodniu będziemy gościć u nas bliskich Angeliki Kocik z Białej Rawskiej, 9 letniej dziewczynki, która po raz kolejny zmaga się z nowotworem, glejakami nerwu wzrokowego. Możliwości leczenia w Polsce zostały już wyczerpane. Szansą dla Andzi jest zagraniczna terapia inhibitorami, której koszt wyceniony został na ok. 1 800 000 zł (brakuje jeszcze ok. 1 mln zł). W zorganizowanie akcji włączyła się społeczność naszego Katolickiego Liceum. Po każdej mszy świętej będzie przeprowadzony kiermasz przygotowanych na ten cel słodkości. Z góry dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie.

Odszedł do Domu Pana…

W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafii Ś/P Dzikowski Jan z Batorego bl. 7.

 

Wróć do strony głównej