Categories Z życia parafii

Zapraszamy na wyjazd do teatru

Zapraszamy na wyjazd na dwa musicale: 11 października “Miss Saigon” do Teatru Muzycznego w Łodzi. Cena biletu 80 zł i 13 października na nowy musical “Aida” w Teatrze Roma w Warszawie. Cena biletu 130 zł.

Ze względu na krótki czas rezerwacji zapisy i wpłata na wyjazd do Łodzi do końca września, a na wyjazd do Warszawy tylko do 18 września.

Więcej informacji o musicalu Miss Saigon znajdziesz tutaj>>>

TEATR ROMA W WARSZAWIE

„Aida” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto jest oparte na operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

Premiera na Broadwayu odbyła się 23 marca 2000 roku i przez ponad cztery lata zagrano tam prawie dwa tysiące przedstawień tego tytułu.
Musical otrzymał 4 nagrody Tony (m.in za najlepszą muzykę oryginalną), a „Time Magazine” zaliczył go do dziesięciu najlepszych produkcji teatralnych roku 2000. W recenzji magazynu „Entertainment Weekly” znalazło się zdanie: „To bardzo poruszająca i przejmująca opowieść.”

Wróć do strony głównej