Categories Ogłoszenia

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5/06/2022                   

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia.
Po mszy można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej.

3.  W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. W czerwcu codziennie dwadzieścia minut przed wieczorną mszą świętą  w naszej kaplicy celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Dziś o godz. 15:00 odbędzie się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty w wykonaniu młodzież SP nr 4. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

8. Składam podziękowanie za dar złożony przez O. Stanisława Baranowskiego paulina wiernej kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na ręce ks. Konrada z okazji 19 rocznicy święceń kapłańskich. Obraz pobłogosławiony na Jasnej Górze w dniu 31. maja na mszy i apelu jasnogórskim. Ks. Konrad przekazał obraz dla parafii. Uroczysta instalacja odbędzie się w dniu 26 sierpnia o godz. 20:00 pod przewodnictwem księdza biskupa Wojciecha.

9. W przyszłą sobotę zapraszamy  „W rodzinie siła- Piknik Rawsko Ukraiński”., który odbędzie się przy LO im. Curie Skłodowskiej w godz. 15:00-19:00.

Odeszli do Domu Pana…

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności Ś/P Adam Klimczak z Kazimierza Wielkiego 25 i Krzysztofa Miko z bl. Jana Sobieskiego 24.  Wieczny odpoczynek …

 

Jak wydać książkę w Empik

Wróć do strony głównej