Categories Z życia parafii

Nowe zadania przed Fundacją Małych Stópek: Z Wami możemy dużo więcej!

Początek roku obfitował w kilka bardzo obiecujących podsumowań naszych fundacyjnych działań.

Zarówno w akcję „Paczuszka dla maluszka” , „TAK nieWIELE” jak i „Paczkę dla ubogiego” zaangażowało się dużo więcej osób niż w ubiegłych roku.

Dziś bierzemy się za kolejne tematy, bo wiemy, że możemy liczyć na Wasze wsparcie.

Zbieramy na remont mieszkania pani Ani wychowującej troje dzieci. Kobiecie grozi odebranie praw rodzicielskich. My jednak wiemy, że to nie jej wina, iż w tragicznych okolicznościach straciła męża, rodzina jej nie wspiera, a na domiar złego na jej dom spadło drzewo…

Co planujemy?

Z pewnością położyć gładź na ścianach i nowe panele na podłodze. Powiesić nowe karnisze i przywieźć meble, które dostaliśmy od darczyńców. Co do sprzętu AGD, to Ania przez skromność mówi, że nie potrzebuje, ale jest ewidentnie widoczna konieczność zakupu nowej lodówki, pralki i kuchenki elektrycznej.

Nie pozwólmy, aby dzieci, które tak ją kochają, zostały zabrane mamie z powodu biedy.

Tytuł przelewu: DAROWIZNA REMONT

 

Dom rodzinny… fundacyjny

Ten projekt wyrósł na naszym doświadczeniu z rodzinnymi domami dziecka i naszymi podopiecznymi. Jak wiecie, jest wiele kobiet, które choć zdecydowało się urodzić, to niestety nie może zająć się swoim dzieckiem po narodzinach. I tu wkracza rodzinny dom dziecka, czyli ludzie którzy mogą zaopiekować się takim maleństwem i porządnie je przytulić – zostać choć na jakiś czas jego mamą i tatą.

Zdajemy sobie jednak sprawę, jak bardzo brakuje takich domów i dlatego, będąc wspieraną przez Was fundacją, postanowiliśmy sami stworzyć „stópkowy” rodzinny dom dziecka. Dom kupiliśmy dzięki otrzymywanym darowiznom, a rodziców znaleźliśmy wśród darczyńców!

Dom pomieści wiele dzieci, jest już prawie umeblowany, a obecnie pracuje przy nim hydraulik. Trochę pracy jeszcze przed nami, dlatego mocno liczymy na Wasze wsparcie.

Tytuł przelewu: DAROWIZNA RDD

 

Z prelekcjami w Polskę!

Oczywiście przy całej naszej działalności pomocowej nie zapominamy o młodzieży, z którą na temat wartości życia trzeba rozmawiać jak najwięcej i najprzystępniej. Nasze prelekcje przeprowadzamy w szkołach w całej Polsce. Z masą materiałów i gadżetów edukacyjnych przyjeżdżamy gdzie tylko nas zapraszają i kiedy tylko napięty grafik pozwoli.

Tylko od początku roku odwiedziliśmy szkoły podstawowe m.in. w Tłuśćcu, Halesach, Myszkowie, Krzewicy i Łojkach

Jeśli i Ty chciałbyś, aby nasz prelegent odwiedził Twoją szkołę, parafię lub wspólnotę to napisz: edukacja@fundacjamalychstopek.pl

 

Dzień Świętości Życia

Pamiętajcie, że Święto Zwiastowania Pańskiego z uwagi na to, że wypada w tym roku w Wielkim Tygodniu, obchody Dnia Świętości Życia zostają przeniesione na 8 kwietnia. Zachęcamy was do zamawiania materiałów na ten dzień, a wśród nich najnowszego wydania gazety „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego”.

Zamówienia można składać przez formularz:

https://forms.gle/icqsViN9fuZNaeaAA

Wszystkie materiały dostępne na:

Materiały

 

1,5% w szczytnym celu

Dziękujemy za Wasze wsparcie, które pozwala nam pomagać, edukować i tworzyć kolejne projekty z myślą o naszych podopiecznych maluchach.

Twoje 1,5% to również 100%, które pozwala zdziałać dla życia więcej.

Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpiszesz nr KRS 0000048068, który należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, dopisując w rubryce cel szczegółowy: “Małe Stópki”

Pamiętaj, że na decyzję masz czas do końca kwietnia!

 

Wróć do strony głównej