Categories Z życia parafii

Potrzebne wsparcie na operację córki pana Szymona Kowalczyka

W przyszłą niedzielę po mszach św. będziemy mogli wesprzeć operację córki Pana Szymona Kowalczyka – organisty z „Dużego Kościoła”. Operacja odbędzie się w Belgii a jej koszt to ponad sto tysięcy złotych. Zapraszamy do wsparcia. Więcej informacji na stronie parafii.

Zbiórka na pomoc dla Kaliny

Kiedy 26 sierpnia tego roku przyszła na świat Kalina, wiedzieliśmy, że prze organizuje Nasze życie na całego. Nie myśleliśmy, że aż tak. Na początku października udaliśmy się do Centrum Zdrowia Dziecka na kompleksowe badania. Nic nie wskazywało na to, że otrzymamy informację która sprowadzi Nas na ziemię.

Po badaniu dna oka lekarz stwierdził u Kaliny zaćmę obuoczną oraz małoocze. Konieczna operacja w trybie natychmiastowym. Termin wyznaczono nam na 11 grudnia w Centrum Zdrowia Dziecka. W międzyczasie uruchomiliśmy wszystkie z możliwych kontaktów aby przyśpieszyć termin operacji. Pomocną dłoń skierował do Nas Pan Piotr Krupa, prezes Fundacji “Zobacz mnie” i zaoferował pomoc. Po kilku dniach mięliśmy już 3 miejsca, w których lekarze podjęliby się operacji usunięcia zaćmy. Odpowiedziała też Pani Profesor ze szpitala w Antwerpii w Belgii, że wykona operacje oraz wszczepi soczewkę, aby Kalina mogła “wystartować” jak zdrowe dziecko. (Wszystkie szpitale, w Polsce również, oferowały tylko usunięcie zaćmy a co za tym idzie, do momentu aż oko przestanie “rosnąć”, codzienne zakładanie i wyjmowanie soczewki i okulary korekcyjne). Udało się przyspieszyć termin operacji i 13 listopada jedziemy do Belgii aby 15-tego Kalina mogła mieć operacje. Do tej pory zrobiliśmy wszystko co mogliśmy i na co Nam pozwoliły fundusze. Nie posiadamy zaplecza finansowego aby móc pokryć koszty wyjazdu do Belgii, operacji i późniejszej rehabilitacji wzroku/oczu Kalinki. Jesteśmy wdzięczni za każdy najmniejszy gest dobroci, za wsparcie, za życzliwość w tych trudnych dla każdego czasach. W imieniu swoim, Asi oraz Kaliny – Dziękuje.

Wróć do strony głównej