Categories Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16/XII/2019

Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie na nowennie do Dzieciątka Jezus będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii,
aby rozwijało się w nich życie wiary.

Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia codziennie po godzinkach a przed mszą św.

Zapraszamy, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty
o godz. 6:45, natomiast o godzinki 6:20.

Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny serdecznie zapraszamy do zakupienia.

W zakrystii możemy nabyć jeszcze opłatki na stół wigilijny. W Konopnicy opłatki można jeszcze odebrać u pani sołtys do wtorku włącznie.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę kościoła z racji opłatka we wsi Żydomice. Zebrano 900 zł. Bóg zapłać.

W dniu jutrzejszym możemy jeszcze złożyć paczkę z żywności i paczuszkę dla maluszka. Dziękujemy tym wszystkim, którzy okazali dar serca dla drugiego człowieka w taki sposób dzieląc się miłością.

Dnia 20.12 wypada trzeci piątek miesiąca nabożeństwo do Św. Michała po mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu w środę zakończyła się peregrynacja Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu. Dziękujemy za przyjęcie Matki Bożej przez mieszkańców bloku z ul Batorego 7. Dziękujemy za zebrane ofiary w wysokości 1150 zł.. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w dniu 5 stycznia o godz. 12:00.

Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie przed mszą św. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

Wyjazd na kolędy do teatru Muzycznego w środę o godz. 16:45 sprzed Krzyża.

W zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną pojednać się z Bogiem a nie mają takiej możliwości by z nami się modlić. Do chorych udamy się we wtorek od godz. 9:00.

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 4 rozprowadza sianko na stół wigilijny za złożone ofiary wesprze operację Sebastianka.

Po mszy możemy zakupić płytę z kolędami jako cegiełkę na operację Sebastianka. Ofiara minimalna za płytę 20 zł. Dziękujemy za wsparcie.

Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska oraz Burmistrz Miasta Piotr Irla zapraszają wszystkich mieszkańców Rawy Mazowieckiej w niedzielę, 22 grudnia, na Rawską wigilię, która odbędzie się przed Miejskim Domem Kultury o godz. 14:00.

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności naszego parafianina Bolesława Łuczywka z ul. Jana Sobieskiego 45 polecamy Go i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wróć do strony głównej