Categories Z życia parafii

Na Jasnej Górze Ks. Proboszcz otrzymał kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej

Jak co roku, w rocznicę swoich święceń kapłańskich, Ksiądz Proboszcz Konrad Świstak udał się na Jasną Górę, aby dziękować Maryi za otrzymane łaski i prosić o opiekę na kolejne lata – sprawując Mszę Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

W tym roku była to wyjątkowa wizyta przed obliczem Jasnogórskiej Pani. Ksiądz Proboszcz otrzymał od o. Stanisława Baranowskiego (Paulin) wierną kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas przekazania obrazu na Jasnej Górze o. Stanisław Baranowski wspominał słowa z testamentu śp. Ks. Prałata Mieczysława Iwanickiego dotyczące utworzenia naszej parafii.

Ksiądz Proboszcz przekaże obraz do naszej parafialnej kaplicy, aby cała wspólnota parafialna mogła modlić się do Matki Bożej.

Uroczyste wprowadzenie obrazu do naszej kaplicy odbędzie się 26 sierpnia o godz. 20. Po Mszy Świętej, której będzie przewodniczył Ks. Bp. Wojciech Osial, odbędzie się Apel Jasnogórski.

Jako cała wspólnota parafialna dziękujemy i jesteśmy wdzięczni ojcu Stanisławowi Baranowskiemu za ten niezwykły dar.

Podziękowania kierujemy również do Proboszcza Księdza Konrada Świstaka, który zdecydował o przekazaniu kopii Cudownego Obrazu naszej wspólnocie parafialnej.

 

Wróć do strony głównej