Categories Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11/12/2022

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, którą zakończymy 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się! Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty.

3. Dziś o godz. 12:00 msza święta w intencji Ojczyzny i tych którzy przeżyli doświadczenia Stanu Wojennego.

4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

5. Zapraszamy na roraty o godz. 6:40 natomiast godzinki o godz. 6:20.

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka, który można nabyć w zakrystii. Zapraszamy do zakupienia świecy na stół wigilijny.

7. Młodzież po mszy rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary przeznaczone zostaną dla biednych.

8. W piątek po mszy św. zapraszamy na czuwanie prowadzone przez wspólnotę św. Michała Archanioła.

9. W sobotę zapraszamy na nowennę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 18:00.

10. Zapraszamy na Noworoczny Koncert Wiedeński do Filharmonii Łódzkiej w dniu 18 lutego 2023 o godz. 17:00. Zapisy i wpłata na bilet do 23 grudnia, cena 179 zł.

Odeszła do Domu Pana…

W zeszłym tygodniu odeszła do wieczności Ś/P Stanisława Kukielak z Kazimierza Wielkiego 4. Za Nią i naszych zmarłych,

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);

· 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Wróć do strony głównej