Categories Ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22/01/2023

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego zachęcamy do czytania codziennie Pisma Świętego.
  2. Przeżywamy radość ze świętowania Dnia babci i dziadka wszystkim naszym dziadkom i babciom życzymy jak najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa zdrowia i miłości od najbliższych.
  3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  4. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
  5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła obchodzimy w dniu 25 stycznia zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wspólnotę różańcową prosimy o modlitwę w intencji jedności Kościoła.
  6. Plan wizyty duszpasterskiej (kolędy) w naszej parafii w tym tygodniu TUTAJ>>>

Odeszła do Domu Pana…

W zeszłym tygodniu odeszła do wieczności Ś/P Anna Krolak-Kolińska z Jana Sobieskiego 12 Ją i naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);

· 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);

· 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);

· 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

Wróć do strony głównej