Categories

III NIEDZIELA ADWENTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 XII 2017

 III NIEDZIELA ADWENTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 XII 2017

  1. Dzisiejsza niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją
    i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie na nowennie do Dzieciątka Jezus będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6:45.
  4. Zapraszamy na Godzinki ku czci NPNMP o godz. 6:20.
  5. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia codziennie po godzinkach a przed mszą św.
  6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 17:00.
  7. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny serdecznie zapraszamy do nabycia.
  8. W zakrystii możemy nabyć jeszcze opłatki na stół wigilijny.
  9. W dniu jutrzejszym możemy jeszcze złożyć paczkę  z żywności. Dziękujemy tym wszystkim, którzy okazali dar serca dla drugiego człowieka w taki sposób dzieląc się miłością.
  10. Młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny
  11. W tym tygodniu zakończy się peregrynacja Marii w kopii cudownego Obrazu. dziękujemy za przyjęcie do swojego mieszkania tego cennego daru. Ponowne rozpoczęcie nawiedzenia w dniu 7 stycznia na mszy św. o godz. 12:00.
  12. Słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców bloku Kazimierza Wielkiego 10 za dar przyjęcia Matki Bożej i złożonej ofiary w wysokości 410 zł. Msza dziękczynna za dar nawiedzenia będzie odprawiona w dniu 14 stycznia o godz. 12:00 i na nowennach w dniach 27XII i 3; 10 I.
  13. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie 30 minut przed mszą św. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
  14. Wyjazd na kolędy do teatru Muzycznego w środę o godz. 16:30 sprzed Krzyża.
  15. W najbliższy piątek nie ma adoracji i apelu po mszy św. wieczornej.
  16. W zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną pojednać się z Bogiem a nie mają takiej możliwości by z nami się modlić. Do chorych udamy się we wtorek.
  17. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
  18. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 22:00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wojciech Osial.
Wróć do strony głównej