Categories

NIEDZIELA PALMOWA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09/04/2017

NIEDZIELA PALMOWA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09/04/2017

 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W kaplicy o godz. 18:15  rozpoczęcie drogi krzyżowej ulicami naszego osiedla. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po każdej mszy zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Msza Święta rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 19:00 Podczas tej Mszy Świętej zostaną umyte nogi przedstawicielom parafii. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu
  do godz. 23:00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja prowadzona przez grupy św. Michała Archanioła i wspólnotę Koła Różańca św. w godz. 20:45 21:45.
 3. Chorzy którzy pragną skorzystać z sakramentu  pojednania proszeni są o kontakt w zakrystii. Chorych odwiedzimy  w Wielki Piątek od godz. 9:00.
 4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 Serdecznie zapraszamy
  do adoracji. W godzinie śmierci tj.  o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 5. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00.  Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ochotniczą Straż  Pożarną z Konopnicy i Harcerzy  zapraszamy do warty przy Bożym Grobie. Adoracja do godz. 23:30. Adoracje prowadzone przez grupy św. Michała Archanioła
  i wspólnotę Koła Różańca św. w godz. 20:45 21:45. Studencki zespół młodzieżowy w godz. 22:00- 23:00.  W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Adoracje prowadzone przez grupy
 6. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.  Koronka do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 15:00.
 7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9:00 do 13:00 natomiast na wioskach od godz. 9:00. Wioski w kolejności: Julianów; Żydomice, Konopnica.  W tym dniu można zabrać wodę święcona do naszych domów.
 8. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed i po mszy  św.  dla tych, którzy przyjadą na święta
  w ostatniej chwili  w Wielki Piątek od godz. 22:00 do 23:00 oraz w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.
 9. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 20:00.  Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Prosimy o przygotowanie feretronów
  i chorągwi na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków i niesienie  poduszek.
 10. W niedziele Zmartwychwstanie Pańskiego msze św. w godz. 7:00; 9:00; 10:30(Koronka
  do Miłosierdzia Bożego); 12:00
 11. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 

Zapowiedzi

JAKUB ŁYSZCZYK kawaler para. Wniebowzięcia NMP w  Żaganiu i Karina Katarzyna Stolarek panna par tut.

MARCIN URBAŃSKI  kawaler parafii św. Pawła od Krzyża i EWA SZYWAŁA panna par. tut.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Stefan Kamiński z ul. Mszczonowskiej i Zbigniew Grzegorzewski
z Kazimierza Wielkiego 9, których pogrzeby odbędą się we wtorek Wieczny odpoczynek…

 

Wróć do strony głównej