Categories

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

XX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 08 2017                                                                                          

 1. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. W tym dniu w sposób szczególny zawierzamy świat matce Bożej Fatimskiej na polecenie które zostawiła św. Łucji objawiając się w klasztorze w Hiszpanii. Odpowiedzmy na ten apel uczestnicząc w mszy św. i akcie zawierzenia. Zapraszamy na godz. 18:00.
 1. Starosta Rawski zaprasza na tegoroczne Dożynki Powiatowe, które odbędą się w dniu 27 sierpnia w Białej Rawskiej. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą św.. Więcej informacji w gablocie.
 1. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.
 1. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00.
 1. Sołtys wsi Żydomice serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Patronki wioski Matki Bożej Częstochowskiej na msze św. w dniu 26 sierpnia o godz. 14:00.
 1. Zapraszamy do składania Elektro-śmieci przy dzwonnicy do końca tygodnia. Ofiary zebrane ze sprzedaży elektro-śmieci zostaną przeznaczone na inkubatory dla dzieci a Afryce. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy. Szczegóły w gablocie.
 1. Na terenie naszej parafii prowadzona jest zbiórka makulatury na cele charytatywne – pomoc dla prześladowanego przez islamistów Kościoła w Syrii i Iraku. Tragiczna sytuacja na terenach Bliskiego Wschodu, które od dwóch tysięcy lat zamieszkują chrześcijanie jest niemal całkowicie przemilczana przez media. Tymczasem islamiści w sposób brutalny mordują wyznawców Chrystusa, plądrują kościoły i chrześcijańskie domostwa. Naszym moralnym obowiązkiem jest nieść pomoc braciom w wierze, którzy nie wyparli się Chrystusowego Krzyża w obliczu krwawych prześladowań i którzy chcą odbudować swoje domy i świątynie. Być może na naszych strychach lub w piwnicach zalegają gazety, stare podręczniki, zeszyty lub kartony, z którymi nie wiadomo co zrobić.  Wszystkich którzy chcą pomóc potrzebującym prosimy o przynoszenie makulatury do specjalnego kontenera, który będzie ustawiony przy naszym kościele przez najbliższy tydzień, tj. od najbliższego poniedziałku 21 sierpnia od godz. 17:00 do poniedziałku 28 sierpnia, do godz. 12:00. W imieniu Komitetu Społecznego Pomoc Kościołowi w Potrzebie– radny powiatu rawskiego Adrian Galach”
 1. Dziękujemy za świadectwo wygłoszone na ostatnim nabożeństwie fatimskim dotyczące peregrynacji naszych relikwii św. pastuszków i złożenia wotum różańca jubileuszowego przywiezionego z Fatimy przez Panią Agnieszkę Napiórkowską.

9. Burmistrz Miasta oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na doroczną imprezę RAZ NA LUDOWO, która  rozpocznie się dziś o godz:16.00 przy hali Tatar. W programie warsztaty artystyczne, konkurs na przyśpiewki weselne, konkurs tańca ludowego oraz przedstawienie WESELE BORYNY  w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Regionalnego z Lipiec Reymontowskich.

10. Od jutrzejszego dnia przyjmujemy intencje na przyszły 2018 rok.

ZAPOWIEDZI

 • Robert Kleczko kawaler parafii tutejszej i Ewa Janeczek panna parafii tutejszej
 • Dominik Skoneczny kawaler parafii św. Trójcy w Cielądzu i Angelika Nowak panna parafii tutejszej
 • Piotr Grzegorz Banasiński kawaler parafii tutejszej i Monika Justyna Królak panna parafii NPNMP
  w Rawie Mazowieckiej
 • Bartłomiej Kopera kawaler parafii tutejszej i Agata Maria Leśko panna parafii NPNMP
  w Rawie Mazowieckiej

 

Wróć do strony głównej