Categories

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30/09/2018

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30/09/20181. Dziś gościmy o. Tomasza dziękujemy za wygłoszoną homilię o tematyce misyjnej i życzymy wielu łask w sposób szczególny w powrocie do zdrowia


2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz.17:15 w dzień powszedni a w niedzielę o 16:15


3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.


4. W jutrzejszy wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18;00; pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych od godz. 7:45. Spowiedź  od  godz. 17:00. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej. Apel godz. 21:00. Pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo ku czci M B Fatimskiej  o godz. 20:00.


6. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa o godz. 17:15.


7. Świece Caritas na groby naszych bliskich do nabycia w kancelarii lub u ministrantów przed kaplicą w cenie 3zł. minimum.


8. W zeszłym tygodniu odeszli do wieczności Ś/P Barbara Pachnicka z ul. Jana Sobieskiego 2A, której pogrzeb odbędzie się juto o godz. 14:00 i Ś/P Mieczysław Gruchała z bl Kazimierza Wielkiego 19, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.


9. Zapraszamy na koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara, który odbędzie się w Warszawie na hali Torwar w dniu 9 grudnia o godz. 19:30 koszt biletu 139 zł.. Zapisy w zakrystii do 14 października.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

· 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.


· 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.


· 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Wróć do strony głównej