Categories

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 XI 2016

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 XI 2016

 1. Zapraszamy na modlitwę w intencji zmarłych w dzień powszedni o godz. 17:30  w niedzielę o godz. 10:10. W zakrystii przyjmujemy na wypominki.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 6 rocznicę istnienia naszej parafii  z tej okazji serdecznie zapraszamy dziś na Uroczysty Koncert Kwartetu Smyczkowego rozpoczynający jubileusz naszej parafii. W tym dniu będziemy gościli sopranistkę Dorotę Wójcik, która w zeszłym tygodniu w Teatrze Wielkim obchodziła swój srebrny jubileusz. Serdecznie zapraszamy dziś godz. 18:30.
 3. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali dzień skupienia przed odpustem parafialnym. Wyjątkowo w tym roku jeden dzień ze względu na niedawno odbyte misje przed nawiedzeniem Matki Bożej.  Msze święte o godz. 8:00; 11:00; 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Koronka do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 15:00. Dzień skupienia i uroczystości odpustowe poprowadzi o. Ryszard Gumkowski Kapucyn z Nowego Miasta nad Pilicą.
 4. W sobotę o godz. 19:30 rozpoczniemy wieczór uwielbienia, który wprowadzi nas w uroczystość odpustową naszej parafii. Wieczór uwielbienia poprowadzi Studencki  Zespół Wokalno Muzyczny istniejący przy parafii. Czuwanie zakończymy Apelem  o godz. 21:00.
 5. Nasz doroczny odpust już w przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dziękczynienia i uwielbienia Boga za dar tej parafii. Uroczysta suma odpustowa z procesją i przekazaniem relikwii bł. o. Honorat Kuźmińskiego o godz. 12:00. Na zakończenie odmówimy wraz z całym kościołem AKT INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.   Serdecznie zapraszamy na uroczystą sumę Straż Ochotniczą z Konopnicy wraz ze sztandarem,  wspólnoty parafialne do niesienia feretronów, chorągwi i relikwii, schole, bielanki i dzieci do niesienia poduszek,  służbę liturgiczną. Niech to będzie nasze wielkie święto wiary.
 6. W przyszłym roku „Kolędowanie u Chrystusa Króla” zostanie przeniesione do MDK w Rawie Mazowieckiej ze względu na gości, którzy będą z nami wspólnie kolędować.
  W dniu 7 stycznia 2017 roku będziemy gościli kilkudziesięciu osobowy zespół – chór Gopsel Rain, który wykona dla nas koncert pt. EMANUEL – PIEŚŃ O BOŻYM NARODZENIU. Bilety na koncert będzie  można zakupić już od jutra w cenie 35 złotych. To będzie wyjątkowe kolędowanie więcej informacji na temat artystów i zespołu możemy zobaczyć na stronie internetowej.

ZAPOWIEDZI

Marcin Mikołajczyk  kawaler i Dorota Ewa Cybularczyk  panna oboje z parafii tutejszej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
 • 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.
Wróć do strony głównej