Categories Z życia parafii

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Rawie Mazowieckiej

Koncert organowy w parafii Niepokalanego Poczecia rawa mazowiecka parafia rawa

Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka Grażyna Dębska i Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla zapraszają na uroczystości patriotyczne obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o 17.00 była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal z wszystkich rejonów Polski.

1 sierpnia mija 77 lat od wydarzeń, które powinny żyć w pamięci Polaków w całym kraju. To była walka o naszą wolność. Nie zapomnimy o Tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Program obchodów:

Altana w Parku Miejskim

godz. 16.00 – Warszawo-Pamiętamy, pieśni i piosenki okresu międzywojennego, piosenki powstania warszawskiego w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich,

godz. 17.05 – Wystąpienie okolicznościowe – dr Marcin Broniarczyk Dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej

Cmentarz wojskowy w Rawie Mazowieckiej

godz. 17.00 – Uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy,

godz. 17.20 – Modlitwa za poległych żołnierzy w Powstaniu Warszawskim.

godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych żołnierzy w Powstaniu Warszawskim w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej.

godz. 17.00 – syreny skonfigurowane w systemie alarmowym dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Wróć do strony głównej