Categories Z życia parafii

Pielgrzymka z naszej parafii do parafii w Giżycach

W sobotę 23 maja z naszej parafii wyjadą dziennikarki „Gościa Łowickiego”, które już od siedmiu lat wraz z Dziełem Dzielnych Kobiet organizują Diecezjalne Dni i Pielgrzymki Kobiet. Czas pandemii uniemożliwia osobiste spotkanie wszystkich kobiet diecezji łowickiej w parafii św. Piotra i Pawła w Giżycach, czyli miejscu, w którym zaplanowano pielgrzymkę. Jednak organizatorzy symbolicznie odbędą pielgrzymkę do tego miejsca wyruszając rowerami z Rawy Mazowieckiej (miejsca ostatniego spotkania). W zeszłym roku gościliśmy VI Diecezjalną Pielgrzymkę i z tego względu tegoroczna symboliczna pielgrzymka rozpocznie się w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na msze święta o godz. 7:00 po której rozpocznie się pielgrzymka do Giżyc. Trasa biegnie przez 7 parafii.

Prosimy, by o tej porze do świątyni przyszła grupa kobiet z naszej parafii, które pomodlą się wraz z pątniczkami, zamienią z nimi kilka słów i zrobią wspólne zdjęcie, by w ten sposób włączyć się symbolicznie w to wydarzenie.

Do 22 maja można składać intencje w koszyku przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, które dziennikarki zabiorą ze sobą do Giżyc. We wszystkich tych intencjach ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba odprawi Mszę świętą na zakończenie spotkania transmitowaną online na facebooku „Gościa łowickiego” i stronie giżyckiej parafii.

Można włączyć się także w dzieło odnowienia kapliczki poświęconej św. Tekli (patronce wzywanej w czasie epidemii, zarazy, pożarów a także wśród małżeństw, które nie mogą mieć dzieci). Zbiórka pieniędzy organizowana jest na portalu zrzutka.pl. https://zrzutka.pl/6cgxty Szczegóły na stronie gościa Łowickiego https://lowicz.gosc.pl/doc/6286251.VII-Diecezjalna-Pielgrzymka-Kobiet%EF%BF%BD%EF%BF%BD i naszej parafii.

Jest to dodatkowa forma prośby o ustanie pandemii.

Szczegóły znajdują się na stronie i profilu facebookowym „Gościa łowickiego” oraz w papierowym wydaniu tygodnika.

Godziny przyjazdu do parafii:

Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej – godz. 7.00

Parafia NMP Królowej Polski w Kurzeszynie – godz. 8.30 – 8.45

Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie – godz. 9.30 – 10.00

Parafia św. Trójcy w Bolimowie – godz. 12.00 – 12.30

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim – godz.13. 30 – 13.45

Parafia św. Bartłomieja w Rybnie – godz. 14.45 – 15.00

Parafia św. Piotra i Pawła w Giżycach – godz. 16.00 – 16.15

Msza święta w sankutarium Matki Bożej Girzyckiej pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji o godz. 19:00

Podane godziny są orientacyjne – wszystko zależy od pogody, sił i wielu innych czynników 

Wróć do strony głównej