Categories Z życia parafii

Plan pielgrzymki na Litwę: Kowno-Wilno-Troki

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. Paweł do 19 kwietnia. Koszt pielgrzymki 690 zł + 10 euro.

DZIEŃ 1

Wyjazd rano i przejazd do Kowna. Spacer z przewodnikiem po pięknej kowieńskiej Starówce z: ruinami zamku u zbiegu Wilii i Niemna, Ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, placem Ratuszowym, Bazyliką Archikatedralną św. Piotra i Pawła, Farą Witoldową. Z Kowna przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.

DZIEŃ 2/3

Po śniadaniu wraz z przewodnikiem zwiedzimy Wilno, gdzie do dziś przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska. Przespacerujemy się starówką wileńską wpisaną na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie – klasycy styczną pozostałość fortyfikacji miejskich – Ostrą Bramę z Kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej (Msza Święta). Następnie zobaczymy Klasztor Bazylianów, Barokowy Zespół Uniwersytetu Wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz. Nawiedzimy Kościół Św. Ducha, klasycystyczną Archikatedrę, Kościoły św. Anny i Bernardynów, Pomnik Adama Mickiewicza. Zobaczymy Górę Trzech Krzyży z pomnikiem poświęconym ofiarom stalinizmu na Litwie, Kościół św. Piotra i Pawła najcenniejszy zabytek barokowy w Wilnie. Odwiedzimy dzielnicę Antokol, gdzie znajduje się Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Po dniu pełnym wrażeń na ciepłą obiadokolację i nocleg wrócimy do hotelu.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Trok, gdzie zwiedzimy zabytkowe budynki architektury karaimskiej, średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej na Jeziorze Galwe zbudowany przez Księcia Witolda, kościół farny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Z Trok wrócimy do Wilna – czas wolny na odpoczynek i zakup pamiątek na Starówce. Z Trok udamy się w drogę powrotną.

Dla komfortu grupy kolejność zwiedzanych miejsc może zostać zmieniona.

Cena 690 zł/os. +10 euro w grupie min 45 osób

W cenę wliczone są: przejazd komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, 3 noclegi w hotelu 3* z pokojami 2/3 os., 3 śniadania, 3 obiadokolacje, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, opieka pilota/przewodnika
Cena przy euro nie większym niż 4,28 zł

Wróć do strony głównej