Categories Ogłoszenia

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 kwietnia 2019

 • Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali
  w dekoracji kaplicy, jak również przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.
 • Dzisiaj i przez cały tydzień oktawy Wielkanocy Kościół świętuje największe
  i podstawowe prawdy naszej chrześcijańskiej wiary. Włączmy się także całym sercem
  w przeżywanie wielkanocnej radości.
 • Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Przyszła niedzielę kończy się oktawa Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie godzina miłosierdzia Bożego, na którą zapraszamy o godz. 15:00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli jest nowenna do Miłosierdzia Bożego odmawiana codziennie o godz. 17:30 natomiast dziś o godz. 16:30. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego.” W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże.
 • W sobotę w naszej parafii o godz. 14:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania z rąk księdza Biskupa Wojciecha Osiala. Spotkania organizacyjne dla młodzieży w dniach wtorek, czwartek, piątek o godz. 18:00.Obecność obowiązkowa.
 • Dziękujemy za dar przyjęcia Matki Bożej Częstochowskiej w kopii cudownego obrazu mieszkańcom bloku Kazimierza Wielkiego 25 i złożona ofiarę w wysokości 840 zł msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w dniu 09/06 godz. 12:00; i mieszkańcom bloku Kazimierza Wielkiego 27 i złożona ofiarę w wysokości 400 zł msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w dniu 07/07/ godz. 10:30;
 • Bardzo prosimy rodziny z bl. Kazimierza Wielkiego 23 i 15 kl. II o podjęcie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 17:00.
 • W ramach wolontariatu przy gimnazjum nr 2 i zorganizowanej akcji ostatni rocznik gimnazjum dla pierwszego została zorganizowana zbiórka pieniężna dlatego w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Sebastiana który jest synem ucznia pierwszego rocznika gimnazjum Pawła. Chłopiec nie w pełni słyszy i musi przejść operację w USA. Jej koszt to 380.000 zł. Dziękujemy za wsparcie.
Wróć do strony głównej