Categories Z życia parafii

Przygotowujemy paczkę dla Pani Barbary z Rodziną

Po dzisiejszych mszach św. można złożyć ofiarę do puszki na szlachetną paczkę, dla rodziny od naszych parafian. Paczkę będziemy przygotowywać, zbierając do niej potrzebne produkty oraz pieniądze na ich zakup, do 5 grudnia. Prosimy wszystkich parafian o wsparcie tej inicjatywy.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Węgiel

Ze względu na małe dochody każdego roku brakuje na opał, a idzie zima i jest to podstawowa potrzeba rodziny.

2. Żywność

Zakup żywności bardzo podreperowałby codzienny budżet rodziny. Dzięki żywności o długotrwałej przydatności rodzina mogłaby przeznaczyć pieniądze na inne potrzeby.

3. Buty ortopedyczne

Pani Barbara jest bardzo schorowana i nie może chodzić, dlatego buty ortopedyczne bardzo by ją ucieszyły i polepszyły funkcjonowanie.

O pozostałych potrzebach, które możemy spełnić, jako parafia, przygotowując paczkę dla Pani Barbary z Rodziną przeczytasz TUTAJ>>>

Historia Rodziny

Pani Barbara (69 l.) mieszka w małym jednoizbowym mieszkaniu wraz z synem Krzysztofem (44 l.)
Obydwoje zmagają się z chorobami. Pani Barbara jest po dwóch udarach i porusza się na wózku inwalidzkim. Przeszła także zawał serca. Pan Krzysztof jest chory na gruźlicę płuc. Zły stan zdrowia uniemożliwia mu podjęcie pracy. Ich codzienność, to przede wszystkim zmaganie się z chorobami i leczenie. Warunki mieszkaniowe rodziny są także bardzo trudne bo brakuje podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego.
Środki na utrzymanie rodziny są bardzo skromne. Pani Barbara otrzymuje emeryturę w wysokości 1320 zł. Pan Krzysztof w wyniku niezdolności do pracy spowodowanym chorobą ma dochód zalewnie 400 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i kosztów leczenia pozostaje im 490 zł. na osobę miesięcznie.

Wróć do strony głównej