Categories Ogłoszenia

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26/XII/2022

Dziś obchodzimy święto  św. Szczepana.

-/ Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy ofiarowali swój czas i pomoc w dekoracji kaplicy na święta. Dziękuje Państwu  Grażynie i Sławomirowi Sypuła, Bożenie i Bronisławowi Ambrozik, Barbarze Stańdo Krystynie Budzińskiej, Waldemarowi Adamczyk, Łukaszowi Leszczyńskiemu   Jackowi Biernat. Młodzieży Katolickiego Liceum służbie liturgicznej. Dziękujemy za otrzymane życzenia świąteczne od parafian i instytucji naszego miasta. Dziękujemy za otrzymane smakołyki za każdy gest dobroci skierowany do nas księży pracujących na parafii.

 -/ Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

-/ We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

-/ W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest
to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

-/ W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

-/ Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2022. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17:00.

-/ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku 2023. Dzień ten jest światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Pamiętajmy że tej modlitwy o pokój nam tak bardzo w dzisiejszych czasach bardzo potrzeba. Msze święte o godz. 9:00; 10:30; 12:00; 16:00  Serdecznie zapraszamy.

-/ Informujemy, iż od nowego roku msza św. wieczorna w niedzielę będzie odprawiana o godz. 16:00 a nie o 17:00.

-/ Po dwóch latach przerwy rozpoczyna się  że wizyta duszpasterska, zwana kolędą.  Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Kolędę rozpoczniemy od 29 grudnia.

-/ Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

-/ Pragnę poinformować, iż otrzymaliśmy pozwolenie na budowę kościoła. Cieszymy się,
że możemy się podzielić się tą radosną nowiną, która przybliża nas do rozpoczęcie budowy. Jeżeli to możliwe to będziemy wdzięczni za pomoc materialną w tworzeniu tego dzieła.

-/ Zapraszamy już Orszak Trzech króli, który odbędzie się w naszym Mieście w dniu 6 stycznia o 12:00 mszy św. będzie przewodniczył. Prowincjał oo. Pasjonistów. Po mszy przejście pod ratusz i wspólne kolędowanie. Więcej informacji na stronie parafii.

Odszedł do Domu Pana…

Z naszej parafii odszedł do wieczności Ś/P Tomasz Bujak,  którego pogrzeb odbędzie się  jutro o godz. 12:00. Polecamy Go miłosierdziu Bożemu. wieczny odpoczynek.

 

Wróć do strony głównej