Categories Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17/03/2024

1./ Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie Krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. W piątek Droga Krzyżowa wyjątkowo o godz. 16:30; 18:30. Gorzkie Żale dziś o godz. 15:00.

2./ We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

3./ W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi O. Marcin Dusiński Prowincjał Zgromadzenia Świętego Ducha. – Niech nie zabraknie nas podczas nauk rekolekcyjnych, które będą się odbywać w następującym porządku TU PRZECZYTASZ PROGRAM.

4./ Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 podczas rekolekcji będzie rozprowadzać palmy na niedzielę palmową. Ofiary przeznaczone zostaną na biednych.

5./ Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Uroczyste rozpoczęcie Mszy św. przed kaplicą.

6./ Dziś i w przyszłą niedzielę do puszki możemy złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7./ Po każdej mszy św. zapraszamy na nowennę w intencji Ojczyzny, którą zakończymy 24 marca. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie parafii i stronie: www.nowennna2021.pl

8./ Zapraszamy na pielgrzymkę zostało już niewiele miejsc – TU WIĘCEJ INFORMACJI O PIELGRZYMCE

Odeszła do Domu Pana…

W zeszłym tygodniu do wieczności odeszła Ś/P Barbara Bator z bloku Kazimierza Wielkiego 12, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 

Wróć do strony głównej