Categories Ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PALMOWA 24/03/2024

1./ Dziś – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień
i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

2./ Jutro przypada trzydziesta druga rocznica powstania Diecezji Łowickiej. Pamiętajmy w modlitwie za naszą diecezję.

3./ W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na przeżywany w tym dniu Wielki Poniedziałek uroczystość została przeniesiona na 8 kwietnia.

4./ Od dnia jutrzejszego zapraszamy ponownie do duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdego dnia podczas porannej mszy św. odmawiamy dziesiątek różańca i przypisaną modlitwę. Zachęcamy też do prywatnego odmawiania. Więcej informacji na stronie parafii. Osób, które podjęły duchową adopcję proszeni są do wpisania się do księgi, która jest w zakrystii.

5./ Chorzy którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania proszeni są o kontakt
w zakrystii. Chorych odwiedzimy w Wielki Wtorek od godz. 9:00.

6./ Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed i po mszy św. dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili w Wielki Piątek od godz. 22:00 do 23:00.

7./ Msza Święta rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 19:00 Podczas tej Mszy Świętej zostaną umyte nogi przedstawicielom parafii.
Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy – ciemnicy
i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:30. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8./ W Wielki Czwartek zapraszamy do poprowadzenia adoracji drugą wspólnotę różańcową o godz. 21:00.

9./ W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00. W godzinie śmierci tj. o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

10./ W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły.

11./ Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża
i ucałowanie Go można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ochotniczą Straż Pożarną z Konopnicy i Harcerzy zapraszamy do warty przy Bożym Grobie. Adoracja do godz. 23:00.

12./ W Wielki Piątek zapraszamy do poprowadzenia adoracji wspólnotę św. Michała Archanioła o godz. 21:30.

13./ W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.

14./ Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9:00 do 13:00 natomiast na wioskach od godz. 9:00. Wioski w kolejności: Julianów; Konopnica; Żydomice.

15./ Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

16./ Adoracja prowadzone przez pierwszą wspólnotę różańcową w godz. 18:45 19:45.

17./ Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 20:00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku.
Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków i niesienie poduszek.

18./ W niedziele Zmartwychwstanie Pańskiego msze św. w godz. 7:00; 9:00; 10:30(Koronka do Miłosierdzia Bożego); 12:00

19./ Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem
i składanie życzeń.

20./ Zapraszamy do zabrania książeczek z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po mszy rozdają ministranci.

21./ Po mszy świętej zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

Wróć do strony głównej