Categories Ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11/02/2024r.

1./ Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie tego sakramentu. W naszej parafii msza za chorych z udzieleniem sakrament namaszczenia o godz. 12:00 natomiast w szpitalu o godz. 11:00 księża z rawskich parafii będą modlić się za chorych.

2./ Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

3./ W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu pamiętajmy, że obowiązuje nas post ścisły. Msze Święte w naszej kaplicy o godz. 7:00; 10:00; 18:00. W tym dniu na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

4. / Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5./ Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas

6./ Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 i 19:15 (przy wystawionym najświętszym Sakramencie)

7./ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15:00

8./ Zastęp św. Michała Archanioła w najbliższy piątek zaprasza na czuwanie po mszy wieczornej

9./ Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej.

10./ Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego powrotu do szkoły

 

Wróć do strony głównej