Categories Ogłoszenia

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6/11/2022

1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą dziś o godz. 16:30 a w dzień powszedni o godz.17:30 modlimy się też za zmarłych w naszej kaplicy na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

2. W środę 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.

3. W piątek w naszej diecezji przeżywamy Uroczystość Patronki Diecezji św. Wiktorii Msze święte o godz. 7:00; 9:00; 17:00. W tym dniu nie ma wystawienia Najświętszego sakramentu po mszy św. wieczornej.

4. 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą świętą w “Dużym Kościele”.

5. W zeszłym tygodniu w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu nasz ministrant Jakub Pietrzak otrzymał promocję lektorską z rąk księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Łowickiej. Składamy mu najlepsze życzenie by wytrwał w tej dobrej drodze, którą obrał. Promocja lektorska dla Jakuba

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe).

 

Wróć do strony głównej