Categories Ogłoszenia

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12/11/2023

1./ Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych i zapraszamy na modlitwę w ich intencji 30 minut przed mszą świętą wieczorną.

2./ W dniach 24-26 listopada będziemy obchodzili doroczne rekolekcje przed uroczystością odpustową na które już serdecznie zapraszamy.

3./ W najbliższy piątek rozpocznie się nowenna przed rekolekcjami i uroczystością odpustową Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na nowennę po mszy św. Wieczornej.

4./ Składam serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji i grodzeniu działki pod budowę kościoła. Słowa wdzięczności kieruję do Pana Kazimierza Stefańskiego wraz z pracownikami za nieoceniony wkład pracy, dziękuje Panu Tomaszowi Belka, Teresie i Leszkowi Bojdo, Michaiłowi Serwik właścicielom tartaków, Panu Jakubowi Sputowskiemu -kierownikowi budowy, Panu Ryszardowi Imioła – geodecie, Marcinowi Amróz za plany do urzędu, Panom: Sławomirowi Sypuła, Bronisławowi Ambrozik, Wiesławowi Nagórskiemu, Andrzejowi Machnickiemu, Markowi Wilczyńskiemu, Lucjanowi Rodzik, Andrzejowi Rodzik, Andrzejowi Bogusławskiemu, Markowi Pietrzak, Leszkowi Pietrzyk, Sławomirowi Matuszczak za pomoc w grodzeniu działki.

5./ Słowa wielkiej wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy w tych trudnym czasie śmierci mojego taty byli przy mnie ofiarowali modlitwę za Niego i uczestniczyli w pogrzebie. Dziękuję za zamówione msze święte wyrazy współczucia i złożone kondolencje. W imieniu mamy moim i mojej siostry składamy serdeczne Bóg zapłać.

6./ Po mszach św. będziemy mogli wesprzeć operację córki Pana Szymona Kowalczyka – organisty z „Dużego Kościoła”. Operacja odbędzie się w Belgii a jej koszt to ponad sto tysięcy złotych. Zapraszamy
do wsparcia.

7./ Kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie 7 zł.

8./ W zeszłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii Ś/P Mateusz Magnicki , którego pogrzeb odbędzie się we wtorek

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);

· 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);

· 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

Wróć do strony głównej