Categories Ogłoszenia

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28/05/2023

1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

2. W poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W naszej parafii przeżywamy biały tydzień. Zapraszamy dzieci, rodziców, rodzinę i przyjaciół na godz. 17:30, a w czwartek na 17:40

4. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca tj. za tydzień, obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Po mszy można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej.

5. W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie za nasze pociechy.

6. W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

7. Od czwartku (1 czerwca) zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie 20 minut przed mszą wieczorną.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne na Mszy św. o godz. 7.00. W tym dniu ks. Paweł odwiedzi swoich chorych od godz. 10:00.

9. I piątek miesiąca z komunią św. do chorych ks. Proboszcz uda się o godzinie 7.45. Spowiedź tego dnia o godzinie 17.00. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po mszy wieczornej.

10. I sobota miesiąca wystawienie po mszy wieczornej nabożeństwo I soboty o godz. 19:00.

11. W najbliższą niedzielę o 14:30 w naszej kaplicy odbędzie się montaż słowno- muzyczny z okazji Dnia Matki i Ojca w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego.
W imieniu Dyrekcji Szkoły serdecznie zapraszamy.

12. Burmistrz miasta Piotr Irla oraz dyrektor Miejskiego Dom Kultury zapraszają na koncert zatytułowany MODLITWA DZIEWICY PRZED RAWSKĄ FARĄ.
Koncert odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2023r. o godz:16.30 na placu Piłsudskiego. W czasie koncertu wysłuchamy między innymi utworu „Modlitwa Dziewicy”, który znany jest na całym świecie, oraz usłyszymy opowieść o zapomnianej dziś kompozytorce żyjącej w czasach Fryderyka Chopina. Koncert realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka.

 

Wróć do strony głównej