Categories Ogłoszenia

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04/06/2023

-/ Dzisiaj, przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej i ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

-/ Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe 20 minut przed mszą świętą do środy włącznie.

-/ W czwartek o godz. 9:00 odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców we wtorek o godz. 16:00.

-/ W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00 po mszy odbędzie się procesja do 4 ołtarzy na ulice naszego osiedla, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.

-/ Serdecznie zapraszam do udziału w procesji służbę liturgiczną, dzieci i bielanki do sypania kwiatków i niesienia poduszek, Ochotniczą Straż Pożarną z Konopnicy, osoby do niesienia chorągwi i feretronów. Proszę o udekorowanie Ołtarzy według stałego porządku.

-/ Od piątku włącznie zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną.

-/ Dziś puszka na Świątynię Opatrzności Bożej.

-/ Z ofiarowanych pieniędzy na komunię świętą zostały zakupione: podstawka pod mszał I pulpit do miejsca przewodniczenia. Dziękujemy za złożone ofiary.

-/ Zapraszamy na Światowe Dni Młodzież w dniach 29 07-10 08. Koszt 2800. Więcej informacji w gablocie i na stronie parafii.

-/ Burmistrz miasta oraz dyrektor Miejskiego Dom Kultury zapraszają dziś na koncert zatytułowany MODLITWA DZIEWICY PRZED RAWSKĄ FARĄ.
Koncert odbędzie się o godz:16.30 na placu Piłsudskiego. W czasie koncertu wysłuchamy między innymi utworu “Modlitwa Dziewicy”, który znany jest na całym świecie, oraz usłyszymy opowieść o zapomnianej dziś kompozytorce żyjącej w czasach Fryderyka Chopina. Koncert realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka.

-/ W dniu dzisiejszym o godz. 14:30 w naszej kaplicy odbędzie się montaż słowno- muzyczny z okazji Dnia Matki i Ojca w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego. W imieniu Dyrekcji Szkoły serdecznie zapraszamy.

 

Wróć do strony głównej