Categories Z życia parafii

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium na Jasnej Górze pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!”

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet we współpracy z Archidiecezją Łódzką i Diecezją Łowicką serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 4. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 21 maja br. (tj. w niedzielę).

W czasach pełnych niepokoju i przemocy, w których cywilizacja śmierci zdaje się górować nad cywilizacją życia i miłości, wezwanie i jednocześnie zapewnienie Jezusa „Odwagi! Nie bójcie się!” jest nam szczególnie potrzebne. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej chcemy wypraszać łaskę odwagi bycia świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet. Będzie nam w tym towarzyszyć Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Ta kobieta modlitwy z oddaniem służyła rodzącym kobietom, przywracając im godność.

 

Program pielgrzymki:

godz. 12.00 – Modlitwa Anioł Pański i wprowadzenie (sala o. Augustyna Kordeckiego)

godz. 12.10 – Konferencja: Odwaga codzienności – o. Tomasz Nowak OP

godz. 13.00 – Potrzeba formacji – s. Anna Maria Pudełko AP

godz. 13.15 – Stanisława Leszczyńska – wzór dla nas – Agnieszka Napiórkowska

godz. 14.00 – Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu)

godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa

 

Serdecznie zapraszamy kobiety wraz ze swoimi duszpasterzami do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym. Panie, które osobiście nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu, będą miały możliwość pielgrzymowania duchowego za pośrednictwem kanału YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego, strony internetowej Episkopatu Polski oraz strony internetowej i profilu Facebook projektu „KierunekNiebo.pl”.

 

  1. Rafał Woronowski

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

Wróć do strony głównej